.

Vai ir vajadzīga laulība, ja ir mīlestība?

b392b26abe667f1b2d0f51ea8accdd7cDaudzi no mums kādreiz ir uzdevuši paši sev jautājumu – vai ir vērts stāties laulībā? Katram ir bijuši savi iemesli šaubām. Piedāvāju paskatīties uz visizplatītākajiem no tiem un iegūt kādu pārliecību šajā jautājumā.

Vienā no maniem semināriem par šo tēmu, kuru es vadīju Piejūras novadā, jauni cilvēki minēja vairākus iemeslus, kādēļ viņi nesteidzas stāties laulībā, bet vecāki cilvēki piemitināja vēl tos iemeslus, kādēļ „nav vērts steigties ar šo lietu”. Te tie ir:

-          Tā ir liela atbildība;

-          No sākuma jāiepazīst vienam otrs, lai saprastu, vai ir īstais;

-          No sākuma vajag izpriecāties un tikai pēc tam veidot ģimeni.

 Piedāvāju apskatīt šos iemeslus sīkāk.

Iemesli.

otnosheniya60
Tātad, sakarā ar atbildību. Šeit patiesībā viss ir vienkārši: ja jūs gribat paveikt kaut ko vērtīgu, jums būs par to jāuzņemas atbildība, pie kam, jo vērtīgāks būs tas, ko jūs vēlaties paveikt, jo lielāka atbildība būs jāuzņemas. Tādēļ es šo punktu sīkāk neapskatīšu. Ja kāds baidās no atbildības, tad mēs turpināsim bez viņa.

Kas attiecas uz „No sākuma jāiepazīst vienam otrs”. Principā šeit ir zināma loģika. Ja jūs vēlaties radīt ģimeni, tad šis piedzīvojums jums aizņems nevis dienu vai nedēļu, un pat ne gadu, bet krietni ilgāku laiku. Šeit patiešām vietā ir saprast, ar ko kopā tu vēlies pavadīt savu dzīvi.

Šeit ir kas interesants – daudziem cilvēkiem nezin kāpēc vajag kopā ar otru cilvēku nodzīvot vairākus gadus, lai pēkšņi vienā jaukā dienā aptvertu, ka „šis nav tas cilvēks, kurš man ir vajadzīgs”. Vai jums tas neliekas dīvaini? Gadu vai pat vēl vairāk viss bija labi, un pēkšņi...

Ievērības cienīgs ir tas fakts, ka cilvēks, kurš aiziet, kā likums, ir izdarījis daudz tādu lietu, kuras negribētu saņemt pretim. Taču tagad par to nerunāsim. Parunāsim par to, ko ar to visu darīt.

Jūs jau iepriekš varat noteikt, kas jums cilvēkā ir svarīgs. Tie var būt ārējie dotumi, rakstura iezīmes, izglītība, ticība vai pat ēšanas paradumi. Šeit jūs skatāties, kas svarīgi ir  jums. Lai to pārbaudītu, nav nekādas vajadzības kopā dzīvot gadu vai pat vairāk. Pilnīgi pietiks, ja satiksieties kādu laiku un pakomunicēsiet par jūs interesējošām tēmām.

Tagad par to, kas attiecas uz „No sākuma vajag izpriecāties un tikai pēc tam veidot ģimeni”. Neesmu sastapis NEKO, kas būtu tik tālu no patiesības. Teikšu vairāk, komunicējot ar milzīgu cilvēku daudzumu (vairāki tūkstoši cilvēku) un bieži vien konsultējot cilvēkus par tām problēmām, kuras viņiem ir šajā jomā, es vēl ne reizes neesmu dirdējis NEVIENU šīs idejas apstiprinājumu!

spasti-brak
Kā likums, šī ideja nāk no cilvēkiem, kuri pieder vienai no šādām kategorijām:

  1. Cilvēks, kuram nav veiksmīga ģimenes dzīve, un kurš ir fiksēts uz seksu.
  2. Cilvēks, kurš ir fiksēts uz seksu vēl vairāk un jau nespēj apstāties partneru maiņā, kurš cenšas apkārtējiem pierādīt, ka viņam ir taisnība, un TIEŠI ar šo mērķi izplata šādu ideju.

Protams, paliek vēl neliels to cilvēku daudzums, kuri vienkārši ir saklausījušies šādu ideju no kāda, ko viņi uzskata vai ir uzskatījuši par lielu autoritāti. Tagad viņi mēģina paši izskatīties autoritatīvi citu cilvēku acīs un vienkārši kopē dzirdēto, taču šādu cilvēku procents ir niecīgs.

„Izpriecāšanās” 

Ja jūs godīgi paskatīsieties uz to, ko jums ir devusi „izpriecāšanās” pirms dzīves laulībā, jūs ieraudzīsiet, ka tā ir negatīva pieredze (ja pieredze būtu bijusi pozitīva, jūs laikam taču tagad dzīvotu kopā ar šo cilvēku, vai ne tā?), negatīvas emocijas šajā sakarā un bailes, kuras ir pārgājušas uz esošo ģimenes dzīvi.  Iespējams, jums pat ir mazliet kauns vai arī jūs negribat, lai jūsu otrā pusīte par to uzzina. Bet līdz ar to jūsu ģimenē parādās ļoti nopietns caurums – noslēpums. Ja jūs kaut ko nevarat pastāstīt cilvēkam, ar kuru jūs veidojat ģimeni, tātad jūs viņam neuzticaties. Tas nozīmē arī to, ka šis cilvēks nevar uzticēties jums.

Bet atgriezīsimies pie mūsu tēmas. Ja kāds domā, ka es šeit aizstāvu viduslaiku tikumus, kā „pirms kāzām ni-ni!”, tad lūdzu mani atvainot, jo es nevienam neko tādu negribu uzspiest! Protams, cilvēkam var gadīties daži neveiksmīgi mēģinājumi, pirms viņš atrod sev vispiemērotāko, tādu, kuru viņš meklē un kurš būs viņam pilnībā pa prātam. Bet ir viena lieta – uzsākt attiecības ar mērķi izveidot ģimeni, bet pavisam kaut kas cits – mērķtiecīgi „papriecāties”. Bez morāliem pārdzīvojumiem, kuri šajā sakarā varētu rasties nākotnē, eksistā arī veselības aspekts, kurš līdzīgu aktivitāšu rezultātā tiek nopietni pakļauts riskam.

Daudzi gadījumi apstiprināja to faktu, ka JEBKURAS attiecībes, kuras veido cilvēks, dod labumu viņam, viņa apkārtējiem un sabiedrībai kopumā tikai tādā gadījumā, ja šīs attiecības tiek veidotas ar nolūku radīt ģimeni. VISI gadījumi, kad cilvēks nodarbojas ar seksu ar katru pretimnācēju un par šiem sakariem neuzņemas nekādu atbildību, viņu noved VIENĪGI pie degradācijas un vēlēkām problēmām, cenšoties izveidot ģimeni. 

52477913 1260903463 brak
Personīgi es esmu pilnīgi vienisprāts ar rakstnieka un filozofa L. Rona Habarda vārdiem: „Visa kultūra aizies bojā, ja tās pamats – ģimene izbeigs savu pastāvēšanu, pārstās būt par to, no kā tiek būvēta sabiedrība”. Patiešām zīmogs pasē nepārvelk krustu laimīgai dzīvei, bet tikai pastiprina tās jūtas, kuras cilvēkam jau ir, un dod viņam pārliecību, ka šīs attiecības turpināsies ilgi. Esmu pārliecināts, ka daudzi piekritīs, ka tas ir svarīgi.

Ceru, ka šajā rakstā man ir izdevies pamatot savu viedokli, un, iepējams, arī izmainīt jūsu viedokli. Jebkurā gadījumā novēlu jums panākumus ģimenes dzīvē!

Bookmark and Share
Top.LV