Kā kļūt par mākslinieku jeb 7 iemesli daiļradei

anufrijeva2Kas ir mākslinieks?

Šķiet, ka tas ir kāds, kurš prot zīmēt. Taču patiesībā, cilvēki vienkārši tēlo māksliniekus, radot dažādas lietas.   

Piemēram, baidot cilvēkus ar balto žurku, kā kādreiz mēģināja nobaidīt mani.

Bija 90. gadu sākums. Es strādāju skolā par zīmēšanas skolotāju.  Pēc darba es iekāpu trolejbusā un iegrimu savās domās.  Manas domas bija interesantākās nekā līdzbraucēji, un līdz ar to es nepievērsu uzmanību ‘blakus sēdošajam vīrietim.  

Pēkšņi manas domas pārtrauca citu pasažieru skaļie  kliedzieni. Visi skatījās uz mani.   Paskatoties apkārt es ieraudzīju... balto žurku! Un nevis kaut kur apkārt, bet tieši uz  savām rokām. Viņa iekārtojās  uz biezā ziemas mēteļa piedurknes  un sēdēja tur kā liela balta sniega pārsla uz  garas virves.  Bet blakus sēdošais pasažieris ar interesi vēroja notiekošo.   

Pie laimes, es esmu – māksliniece.  Kā māksliniece esmu gatava vērot visu, kas ir interesants,  un  sekot tam līdzi. Pie tam, es arī mīlu dzīvniekus, tādēļ draudzīgi attiecos pret pūkaino pasažieri.  Pat noglāstīju.    

-           Jūs, laikam, strādājat cirkā?   Ar interesi pajautāja blakus sēdošais vīrietis. 

-           Nē, skolā. Pasniedzu zīmēšanu. Es mehāniski atbildēju.

Trolejbusu pāršalca smiekli. Nu, kā tad! Ar skolas rūdījumu ne tikai no baltas žurkas, arī no tīģera nebūs bail.

Izrādījās, ka tā nebija pirmā reize, kad Sniegbaltītei, tā sauca žurku, izspēlēja šādu triku.  Viņas saimnieks – mans nejaušais līdzbraucējs – vienmēr viņu ņēma līdzi, un netraucēja viņai transportā izlīst no mēteļa apakšas. Liekas, ka viņi abi, žurka un saimnieks, baudīja pasažieru reakciju.   

-       Es esmu laika mākslinieks!, - ar lepnumu aprakstīja savu uzvedību vīrietis. – Es radu citu cilvēku emocijas.   

Jā. Radīt emocijas patiešām ir liela bauda. Laikam katrs, kurš kaut reizi dzīvē ir vēlējies radīt kaut ko, par ko citi cilvēki  brīnīsies.   

Lai to izdarītu, nebūt nav nepieciešams izlaist balto žurku. 

Vajadzētu vienkārši iemācīties zīmēt. Radīt skaistumu, piemēram gleznas, zīda šalles, figūriņas vai citus dekoratīvus elementus, var katrs,  sākot ar mazu bērniņu līdz pat pensionāram.  Nav ne vecuma, ne talanta ierobežojumu.   

Vajadzīga vien vēlēšanās realizēt vienu no septiņiem iemesliem, kuru dēļ ir vērts iemācīties zīmēt.

Šeit ir tie iemesli:

1.         zīmēšana ir lieliska atpūta,

2.         zīmēšana ir liela bauda,

3.         zīmēšana i, svarīgs moments Jūsu bērnu un mazbērnu audzināšanā. Jūs varēsiet viņiem daudz ko iemācīt, 

4.         zīmēšana ir mājīgs interjers Jūsu mājās,  

5.         zīmēšana ir viegls veids, kā pagatavot dāvanu draugiem,

6.         zīmēšana ir iespēja padarīt Jūsu iekšējo pasauli redzamu citiem.

7.         Un, visbeidzot, zīmēšana ir liels solis pretim jauna interesanta imidža izveidošanai.

Ja Jūs atradāt kaut vai vienu iemeslu, kura dēļ ir vērts pamēģināt, tad tā ir Jūsu iespēja. Ir nepieciešams tikai būt pacietīgam un būt gatavam radīt. 

Jūs varēsiet pamēģināt daudzas tehnikas un apgūt to, kura sniegs Jums vairāk radošas brīvības. Jūs iemācīsieties strādāt ar akvareli, eļļu, pasteli, guašu, vaska krītiņiem, tušu un zīmuli; Jūsu rokās atdzīvosies  tekstils, māls, mīksta plastika, stikls, Jūs apgūsiet dekupāžas tehniku un vēl daudz, daudz cita.    

Jūs apgūsiet zīmēšanu un mākslu, kompozīciju. 

Jūs varēsiet zīmēt portretus, kluso dabu, ainavas, taisīt kolāžas, zīmējumus bērniem, atklātnītes un visu, kas vien ienāks prātā. 

Bet, galvenais, Jūs jutīsieties kā Rādītājs, kad  ar Jūsu roku palīdzību vecas, jau apnikušas lietas atdzims un iegūs originalu izskatu, kad   Jūsu mājas sienas greznos gleznas, kad Jūsu apkārtējie uzmanīgi pētīs ar Jūsu rokam apzīmētas šalles un gaidīs, kad Jūs uzdāvināsiet viņiem gleznu.

Katrs cilvēks kaut vai reizi mūžā ir sapņojis  sajusties kā makslinieks. Kā saka, «zīmēt prot visi, vienkārši ne visi zina, kā to darīt!».

Jūs esat mākslinieks!

Pārliecinieties par to!

 

Māksliniece  pedagoģe  Tatjana Anufrijeva   

+371 29265362

 

Bookmark and Share
Top.LV