Kā šķirot un glabāt fotogrāfijas

sakarto fotoTā kā kādu laiku no laika apstākļiem nevaram sagaidīt īpašu labvēlību, ir īstais brīdis ķerties klāt savam mājas foto arhīvam.  Visu, kas safotografēts vasarā, rudenī vai atvaļinājumā karstās un ne tik karstās zemēs, kas sen glabājas cietajā diskā, ir jāsašķiro, jāsakārto, jāizveido rezerves kopijas, kā arī jānodrukā. Lai cik arī būtu grūti noticēt, tomēr vairāk kā 80% mūsu foto uzņēmumu tā arī nekad nesasniedz drukātu formātu. Šajā rakstā es pastāstīšu, kā vislabāk organizēt mājas foto arhīvu, lai varētu ātri un viegli atrast vajadzīgo fotogrāfiju, vai pat visu foto sēriju, un beidzot nodrukāt savus mīļākos uzņēmumus ģimenes albumam.

1.Solis: Šķirojiet fotogrāfijas. Pārskatiet savas fotogrāfijas. Bez žēlastības metiet ārā nekvalitatīvus un neskaidrus kadrus, kā arī tos, kuri atkārtojas. Cīnieties pret vēlmi saglabāt katru uzņemto kadru, jo patiesībā sliktas un liekas fotogrāfijas rada nekārtību, un tas savukārt apgrūtina patiešām labu kadru meklēšanu. Izņēmums varētu būt tad, ja jums ir nofotografēts neatkārtojams kadrs, kurš jums un jūsu tuvajiem atgādina par kaut ko ļoti svarīgu, nozīmīgu un saprotamu. Piemēram, bērna kristības bieži vien neizdodas labi tādēļ, ka baznīcā ir slikts apgaismojums. Neskatoties uz to, šādi uzņēmumi ir ļoti vērtīgi.

Padoms: Ja fotogrāfiju partija ir ļoti liela, to šķirot ir ļoti grūti, jo pēc kāda laika nogurst acis, arī smadzenes pārstāj atšķirt kvalitatīvu uzņēmumu no ne tik veiksmīga. Centieties izdarīt 20-30 minūšu pārtraukumu. Jums ir pietiekami daudz vakaru šāda uzdevuma izpildei.

2. Solis: Veidojiet mapes. Fotogrāfiju organizēšanu var iedalīt divos veidos: tematiskā un hronoloģiskā. Jūs varat izvēlēties vienu no tiem, bet varat izmantot vienlaicīgi abus divus. Man patīk savu ģimenes foto arhīvu veidot hronoloģiskā kārtībā un sadalīt to pa gadiem un pa mēnešiem. Piemēram, 2013. gada mapē man ir 12 mapes, pa vienai katram mēnesim. Katrā mēnesi ir izveidotas tematiskas mapes. Piemēram, mapē „01. janvāris” man ir šādas mapes: „Jaungada vakars”, „Pastaiga Jūrmalā”, „Ziemas ainavas”, „Vaļas tantes dzimšanas diena” utt. Janvāra mapei es devu nosaukumu „01”, jo visas viena gada mapes man ir sanumurētas atbilstoši mēneša kārtai gadā. Ja mapes nosauc tikai pēc mēneša nosaukuma, tad tās automātiski sarindojas alfabēta secībā, un tad nav ērti tās pārskatīt.

3. Solis. Kopējiet un mainiet nosaukumu. Dažkārt no ceļojuma mēs atvedam ļoti daudz fotogrāfiju, pie kam starp tām daudz mazāk ir mūsu personīgo fotogrāfiju nekā dažādu ainavu, pilsētas ieliņu, dažādu interesantu priekšmetu, augļu un tamlīdzīgu uzņēmumu. Lai jums būtu vieglāk atrast sevi šajos kadros, piedāvāju jums savas personīgās fotogrāfijas izcelt, tās nokopēt un nokopētās fotogrāfijas ievietot mapē ar nosaukumu „Mans portrets”. Šajā mapē jūs varat nokopēt fotogrāfijas no mapēm „Jaungada vakars”, „Skolasbiedru tikšanās”, „Ballīte pie Taņas” – dažādā hronoloģiskā secībā un var netīšām nodublēt nosaukumu, kuru ir devusi fotokamera un aizvietot vienu fotogrāfiju ar citu. Var mainīt katras fotogrāfijas nosaukumu: „Es Jaungada pasākumā”, „Es Romā” „Es ar mammu”, bet var mainīt nosaukumu uzreiz visām fotogrāfijām. Lai to izdarītu, jums vajag iezīmēt visas fotogrāfijas, un vienai no tām dot nosaukumu, piemēram, „Mans portrets”, un programma automātiski pārdēvēs visas fotogrāfijas, katrai no tām dodot kārtas numuru. „Mans portrets 01, 02, 03” un tā tālāk.

4. solis. Sarkano acu efekta novēršana. Portreti ar sarkanām acīm nav retums. Šodienas apstākļos to var izlabot tiešsaistē portālā http://kras-glaz.ru/. Lai ātri izlabotu fotoattēla krāsu, kadrēšanu un piesātinājumu, jūs varat izmantot jums tīkamo foto redaktoru. Ļoti bieži digitālajam fotoaparātam tiek pievienotas digitālo fotoattēlu korekcijas programmas. Ja jūs uzmanīgi izstudēsiet instrukciju, jūs varēsiet savām fotogrāfijām piešķirt oriģinalitāti. Tomēr pirms veiksiet eksperimentus ar fotogrāfijām, labāk nokopējiet oriģinālu gadījumam, ja jums nepatiks eksperimentu rezultāts.    

5. solis. Izveidojiet kopiju. Kad fotogrāfiju partija ir sašķirota pa mapītēm un pakoriģēta, izveidojiet visa arhīva rezerves kopiju. Profesionālie fotogrāfi iesaka šādas attēlu glabāšanas metodes: ārējais disks, tiešsaistes glabāšanas serviss un izdruka. Lielākā ekspertu daļa neiesaka veidot rezerves kopijas CD vai DVD diskos. Izvēloties tiešsaistes glabāšanu, ņemiet vērā to faktu, lai tas specializētos attēlu uzglabāšanā neierobežotu laika posmu. Man personīgi ir pazīstamas šādas tiešsaistes glabātuves: Google Disk, Yandex Disk и Drop Box.

Ieteikums fotogrāfiju glabāšanai: ārējais disks: lai arī skan ļoti tehnoloģiski, tomēr tas ir ļoti ērts lietošanā. Pieslēdziet disku datoram ar USB palīdzību tieši tāpat kā zib atmiņu un pārvelciet uz to mapītes ar sakārtotām fotogrāfijām. Tomēr ar to nevajadzētu aprobežoties. Cietā diska bojājumu gadījumā to ir iespējams atjaunot, tomēr ne vienmēr. Viss ir atkarīgs no bojājuma pakāpes, un jūs joprojām riskējat pazaudēt savu arhīvu. Tādēļ skatieties arī nākamo soli.

6. solis. Drukājiet. Tagad, kad jūsu fotogrāfijas ir pilnīgā kārībā, varat pamazām tās drukāt, jo joprojām drukāta fotogrāfija ir un paliek vislabākā rezerves kopija. Es piekrītu tiem ekspertiem, kuri neiesaka ķēpāties ar mājas printeri, jo izejmateriāli ir samērā dārgi, bet kvalitāte ne vienmēr ir laba. Izmantojiet interneta servisus un specializētos foto veikalus. Varat pamēģināt izdrukāt fotogrāfiju partijas dažādos foto veikalos un servisos, lai salīdzinātu un izvēlētos pēc cenas un kvalitātes sev tīkamāko.

Padoms: Ja jūs tomēr atrodat fotogrāfiju, kuru nevēlaties drukāt savam foto arhīvam, droši vien to nav vērts saglabāt arī diskā, izdzēsiet to. Iespējams, tā aizņems cita, daudz veiksmīgāka attēla, kuru jūs radīsiet jau šopavasar, vietu.

Lai jums ir veiksmīga foto kolekcija un kvalitatīvs foto arhīvs!

 Nika Belisa

Bookmark and Share
Top.LV