.

Jūrmalā jurģus svinēs 130 īrnieki un divi dienas centri

jurmalas domeTrešdien, 29. maijā, plkst. 12.00 Jūrmalā Skolas ielā 44 pēc rekonstrukcijas  tiks atklāta ēka, kurā kādreiz atradās Valsts Policijas koledža un tagad iekārtoti 130 pašvaldības dzīvokļi un ērtākas telpas dienas aprūpes centram pensijas vecuma cilvēkiem un dienas centram bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Ēku atklās Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Larisa Loskutova un celtnieku pārstāvis. Svinīgi tiks pasniegtas atslēgas pirmajiem desmit sociālo dzīvokļu īrniekiem. Apmeklētāji varēs apskatīt abus dienas centrus, kas atrodas ēkas pirmajā stāvā. Dienas centru klienti sagatavojuši arī priekšnesumus.

Uz ēku Skolas ielā 44 pārcelsies dienas aprūpes centrs pensijas vecuma cilvēkiem, kas līdz šim atradās Tūristu ielā 2a, kur tas aizņēma trīs telpas. Tagad centram būs zāle dažādām nodarbībām, datoru telpa, radošo darbnīcu un pulciņu telpas, labiekārtota un ar nepieciešamo tehniku aprīkota virtuve, kur paši varēs gatavot, rīkojot saviesīgas pēcpusdienas. Te būs arī speciālistu kabinets, kur saņemt jurista un sociālā darbinieka konsultācijas. Dienas aprūpes centrā, kas tika izveidots pirms pieciem gadiem, reģistrēti ap 600 klientu, taču  līdz šim regulārus pakalpojumus varēja izmantot ap 100 cilvēku, jo trūka telpu. Tagad centra piedāvātos sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumus vienkāršāk būs izmantot arī sirmgalvjiem ar fiziska rakstura traucējumiem.

Arī dienas centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem līdz šim atradās Nometņu ielā 2 a, kur dalīja telpas ar dienas centru bērniem no sociālā riska ģimenēm. Dienas centrā bērni ar funkcionāliem traucējumiem var pavadīt laiku speciālista uzraudzībā, dodot vecākiem atelpas brīdi, šeit viņi apgūst pašaprūpes iemaņas un, tiekoties ar citiem bērniem, var attīstīt sociālās prasmes.

Ēkas pirmajā stāvā, atdalīti ar atsevišķu ieeju, atrodas arī divi īpaši plānoti dzīvokļi cilvēkiem ar kustību traucējumiem, bet pārējo platību no otrā līdz piektajam stāvam aizņem vienistabas dzīvokļi, ko jūrmalnieki saņems kā sociālo palīdzību no pašvaldības. Pavisam kopā ir 130 vienistabas dzīvokļu, un tos saņem denacionalizēto īpašumu īrnieki, kas gaida dzīvokļu rindā, bāreņi, bērni bez vecāku gādības un citas iedzīvotāju kategorijas, kas pašvaldībai nodrošināmas ar dzīvojamo platību. Ēkā ir 25 sociālie dzīvokļi, ko piešķir cilvēkiem, kas atrodas finansiālās grūtībās.

Pēc pašvaldības pasūtījuma rekonstrukcijas projektu ēkai Skolas ielā 44 izstrādāja SIA „Arhitektu biroja Krasts”, ēkas būvdarbus veica konsorcijs „DHB un Mesako”. Ēkas rekonstrukcijas kopējās izmaksas ir 1,47 miljoni latu. Būvuzraudzību veica SIA „Forma2”.

Bookmark and Share
Top.LV