.

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA sniegs koncertu Bendžamina Britena dzimšanas dienā

foto UpsalaIzcilā angļu komponista Bendžamina Britena 100.dzimšanas dienā 22.novembrī Rīgas Doma meiteņu koris TIARA diriģentes Airas Birziņas vadībā kopā ar ērģelnieci Vitu Kalnciemu Rīgas Domā sniegs koncertu „Mūzika Bendžamina Britena dzimšanas dienā”.

Līdzās simtgadnieka Bendžamina Britena mūzikai („Missa brevis”, Prelūdija un fūga par Vitorias tēmu un 150.psalms) skanēs arī latviešu komponistu – jubilāru opusi. Latviešu klasiķa un šīgada jubilāra Jāzepa Vītola daiļrade tiks pārstāvēta ar Fūgu. Gada sākumā 60.dzimšanas dienu atzīmēja komponiste Selga Mence, un koncertā izskanēs viņas kompozīcija „Benigna Domina”. Šis ir arī komponista Jura Karlsona 65.dzimšanas dienas gads - no viņa garīgās mūzikas krājumiem koncertā ietverta kompozīcija „Ora pro nobis...”. Arī Kanādā dzīvojošā latviešu komponista Imanta Ramiņa dzīvē šis gads ir īpašs – viņš septembrī atzīmēja 70.jubileju. Komponista daiļrade tiks pārstāvēta ar Prelūdiju un fūgu, 133.psalmu „Redzi, cik jauki” un „Ave verum corpus”.

 

Rīgas Doma meiteņu koris, kas dibināts 1997.gadā, ir viens no spilgtākajiem muzikālajiem kolektīviem Latvijā, apvienojot tajā 104 jaunās dziedātājas no 9 līdz 16 gadu vecumam. Koris koncertējis koncertzālēs un baznīcās Rīgā, daudzviet Latvijā, arī Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā, Vācijā. Piedalījies konkursos un festivālos Lielbritānijā, Spānijā, Ungārijā, Itālijā, Igaunijā, ieguvis uzvaras vairākos starptautiskos koru konkursos. 2013.gada pavasarī kora koncertsastāvam tika dots vārds TIARA. Kora mākslinieciskā vadītāja ir diriģente Aira Birziņa. Atzīmējot kora 15 gadu jubileju, pagājušā gada maijā, tika izdots pirmais kora garīgās mūzikas albums „Jubilatio”, kurš ierakstīts Rīgas Domā kopā ar ērģelnieci Vitu Kalnciemu. Albums tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai kategorijā „Labākais koru un vokālo grupu mūzikas albums”.

 

Vita Kalnciema ir viena no vadošajām Latvijas ērģelniecēm. Latvijas Mūzikas akadēmijā viņa absolvējusi klavieru un ērģeļu klases, izcīnījusi godalgas vairākos starptautiskos konkursos, koncertējusi daudzviet pasaulē, kā arī veikusi virkni ierakstu. Šobrīd Vita Kalnciema ir mācību spēks Latvijas Mūzikas akadēmijā, Rīgas Doma kora skolā, kā arī ērģelniece Jēzus ev.lut. baznīcas ērģelniece Rīgā.

 

Koncerta sākums Rīgas Domā plkst.19.00.

 

Jau 23.novembrī Rīgas Doma meiteņu koris piedalīsies divās Bendžamina Britena operas „Spēlēsim operu Mazais skursteņslauķis!” izrādēs Latvijas Nacionālajā operā.

Bookmark and Share
Top.LV