.

„Rīga 2014” Eiropas kultūras gada atklāšanas programma 17.-19. JANVĀRIS

dzintars Otto

  Piektdiena, 17. janvāris

Ekspozīcija „Dzintars laiku laikos”

Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas ceremonija/Riharda Vāgnera opuss tēlos „Rienci. Triumfs un sakāve”

Sestdiena, 18. janvāris


Pasākumi visas dienas garumā Rīgas pilsētvidē – muzejos, kafejnīcās, iestādēs.

„Rīga 2014” programmas „nogaršošana” Rīgas Centrāltirgū un Rīgas Starptautiskajā autoostā.

Sestdien, 18. janvārī, jau no plkst. 8.00 no rīta līdz 17.30 pēcpusdienā Rīgas Centrāltirgus un tā paviljoni piedāvās vienreizēju notikumu – iespēju „nogaršot” visu 2014. gada programmu. Katrā no paviljoniem un Rīgas autoostā varēs izbaudīt programmas tematisko līniju atmosfēru, kā arī tirgus tradicionālo piedāvājumu. 

Grāmatu draugu ķēde – akcija „Gaismas ceļš” 18. janvārī norisināsies arī ilgi lolotā Grāmatu draugu ķēde – akcija „Gaismas ceļš”, kurā Rīgas ielās 2014 metru garumā no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas uz jauno Gaismas pili no rokas rokā tiks padotas grāmatas.

Izstāde „1914”

No 18. janvāra apmeklētājiem būs atvērta izstāde „1914”, ko līdz 20. aprīlim varēs aplūkot izstāžu zālē „Arsenāls”.

„Gaismas parāde”Vakarpusē, līdz ar tumsas iestāšanos, gaidāmi vairāki mirdzoši un sildoši gaismas un uguns priekšnesumi. Viens no tiem – „Gaismas parāde”, kas sāksies plkst. 18.00 un norisināsies 11. novembra krastmalā.

Gaismas uzvedums

Daugavas akvatorijā – starp Dzelzceļa un Vanšu tiltu – plkst. 19.00 sāksies muzikāls gaismas stāsts par dabu, cilvēku un kultūru. Komponista Jāņa Lūsēna īpaši šim uzvedumam komponēto mūziku „izkrāsos” pirotehnisko uzvedumu meistara Kalvja Kalniņa un gaismu mākslinieka Normunda Bļasāna veidotās gaismas ainavas.

Pasaules ugunsskulptūru čempionātsPie Vanšu tilta Ķīpsalas pludmalē jau no 16. janvāra rosīsies pasaules labākie ugunsskulptūru tēlnieki, lai 18. janvārī no plkst. 18.30 iepriecinātu rīdziniekus un pakāpeniski tās aizdegtu.

Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas koncerts „Rīga dimd!”Vakara noslēgumā – 18. janvārī plkst. 21.00 – „Arēnā Rīga” sāksies Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas koncerts „Rīga dimd!”.

Svētdiena, 19. janvāris

Kristiāna Boltanska izstāde „Sirdspuksti”Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas nedēļas nogale noslēgsies ar Francijas laikmetīgās mākslas korifeja Kristiāna Boltanska (Christian Boltanski) instalācijas „Sirdspuksti” atklāšanu. Tā būs aplūkojama izstāžu zāles „Arsenāls” Radošajā darbnīcā. Instalācija savdabīgā veidā iemūžina atmiņu par cilvēku.

Kinētiskā mākslas izstāde „Vizionārās struktūras. No Johansona līdz Johansonam.”

Līdz ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas atklāšanu un Grāmatu draugu ķēdi, tur tiks atklāta arī laikmetīgās mākslas izstāde „Vizionārās struktūras.

„Sigulda 2014” atklāšana

Vienīgā Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas partnerpilsēta 2014. gadā būs Sigulda, kas arī visa gada garumā piedāvās plašu pasākumu programmu. Īpašs kultūras notikumu klāsts gaidāms arī 19. janvārī, kad Sigulda pievienosies kultūras galvaspilsētas gada programmai.

Bookmark and Share
Top.LV