Pirmajā personā - WISE konference

WISE ConferenceOtrās Baltijas WISE konferences dalībnieku atsauksmes. Augusta sākums – tie ir ne tikai Rīgas svētki. Jau otro gadu tie ir arī svētki Latvijas uzņēmējiem, kuri pulcējas biznesa attīstības konferencē.

 

 

 

2012. gadā pirmā Baltijas WISE konference bija veltīta tik svarīgam jautājumam kā personāls.

 

2013. gadā Latvijas, Lietuvas, Ukrainas, Krievijas un Dānijas uzņēmēji sabrauca uz otro Baltijas WISE konferenci, lai tiktu skaidrībā par tādiem biznesa instrumentiem kā mārketings un PR.

Divas brīvdienas pagāja ļoti piesātinātā gaisotnē – no rīta līdz vakaram nopietni uzņēmēji, biznesa īpašnieki gan kaut ko pierakstīja milzīgās pierakstu kladēs, gan piedalījās treniņos, gan pildīja praktiskos uzdevumus un rakstīja savu uzņēmumu attīstības plānus.

Notikumu intensitāte arvien pieauga.

Pirmo lektoru mērenais temps ar laiku palielinājās līdz pat brīdim, kad abas puses saķērās cīņā pie “Apaļā galda”. Mārketinga komanda sacentās ar PR komandu aktīvā diskusijā. Skatītāji nepalika vienaldzīgi un līdzīgi kā malku ugunī piemeta arvien jaunus asus jautājumus, uz kuriem bija nepieciešama speciālistu atbilde.

Cīņas beigās notika publikas balsojums.

Balsojuma rezultāts pārsniedza jebkuras cerības, jo balsu skaits sadalījās precīzi vienādās daļās. Ieguvuši un apzinājušies tik daudz informācijas, saņēmuši atbildes uz saviem jautājumiem, uzņēmēji izdarīja vienīgo pareizo lēmumu. Bizness ir līdzīgs cilvēkam. Ja jau cilvēkam staigāšanai ir vajadzīgas divas kājas, tad arī biznesa virzīšanai tirgū ir vajadzīgi abi instrumenti.

Žurnāla “Pie ģimenes pavarda” redakcija arī piedalījās šajā konferencē. Mēs nevarētu sevi saukt par žurnālistiem, ja nebūtu saņēmuši dažas atbildes uz jautājumiem no konferences tiešajiem dalībniekiem.

Mēs uzdevām tikai divus jautājumus, tādēļ atbildes publicējam pilnā apjomā.

  1. Abas konferences dienas uzņēmēji bija atrauti no ģimenes. Kādu iespaidu jūsuprāt līdzīgi pasākumi var atstāt uz ģimeni?
  2. Kādi ir iespaidi par Rīgu?

Lūk, kādas atbildes sniedza konferences spīkeri uz mūsu ekspresinterviju.

Jevgenija SuharevaJevgeņija Suhareva – NVS WISE prezidente.

1. Ir īslaicīgas un ilglaicīgas sekas.

Ja skatās īslaicīgā perspektīvā, tad, jā, divas brīvdienas neredzēt ģimeni var likties dramatiski.  Taču, ja paskatāmies ilglaicīgā perspektīvā, tad šajās dienās uzņēmējs ir ieguvis tādus datus, kurus viņš var izmantot gan biznesā, gan dzīvē tā, lai nākotnē viņam būtu daudz vairāk laika ģimenei nekā viņš to var atļauties tagad, kamēr viņam nav šo zināšanu. 

Vēl – mazs noslēpums. PR tehnoloģiju var un vajag izmantot ģimenē, tā taču ir tehnoloģija, kura palīdz tikt galā ar emocijām un reakcijām. Kur gan vēl ir emocijas un reakcijas, ja ne ģimenē?

Bez tam konference it burziņš, iespēja tikties ar domubiedriem un “izlaist tvaiku”. Cilvēks veselām dienām ir iegrimis biznesa problēmās. Arī mājās ne katrs spēj no tām atslēgties. 

Tā vietā, lai mājās risinātu darba problēmas, cilvēks atnāk uz konferenci, aprunājas ar cilvēkiem, ierauga, ka nav vientuļš savās problēmās, ka ir risinājumi un ne viss ir tik dramatiski, kā šķiet. Tad ģimenē viņš nedomā par biznesu.

2. Man ir latviešu saknes un es Rīgu ļoti mīlu. Diemžēl ne vienmēr pietiek laika tam, lai kārtīgi iepazītu pilsētu. Taču pirmais iespaids ir šāds: Viss notiek mierīgi, pārdomāti ar pamatīgu pieeju. Cilvēki ir diezgan atvērti, klausītāju auditorijā – atsaucīgi. Man patīk Rīga, tās arhitektoniskās līnijas un telpa. No viesnīcas “Islande” 10. stāva paveras ļoti kolorīta panorāma.

NataljaMorozNataļja Moroz WISE biznesa konsultante.

1. Ģimenei var būt tikai pozitīvs rezultāts. Lūk, piemēram, tādi instrumenti, kurus saņēma konferences dalībnieki, - Toņu skala un ARS (Affiniti, realitāte un saskarsme)  trīsstūris. Šie instrumenti ir pilnīgi piemērojami ģimenē, un var pat pacelt attiecības jaunā, iepriekš neredzētā līmeni.

Tas tādēļ, ka tie ir darba instrumenti ar grupu, bet ģimene – tā ir maza grupa. Es ļoti iesaku Latvijas uzņēmējiem apmeklēt nākamo Baltijas WISE konferenci. Es minēju tikai divus instrumentus, par kuriem konferencē tika runāts vien 10 minūtes, bet visa konference ilga divas dienas, un tajā bija ļoti daudz informācijas. Pie tam, šī informācija palīdz ne tikai uzlabot biznesu, bet arī attiecības ģimenē. Vienmēr ir iespējams izdarīt labāk.

2. Rīga ir Eiropas līmeņa galvaspilsēta, un to var ļoti ievērot. Tajā laikā, kas pagājis kopš atdalīšanās, Rīga ir atgriezusi sev Eiropas galvaspilsētai raksturīgās iezīmes. Laba, pēc Eiropas mērogiem trokšņaina pilsēta, kurā ir savienots nesavienojamais: mūsdienīgs ritms un rāms dzīves plūdums. Visā: arhitektūrā, cilvēkos, pilsētas garā - ir neatkārtojama individualitāte. Bezgalīga pieklājība vienam pret otru.

  

Andrej KruglovAndrejs Kruglovs – NVS WISE Profesionālo konsultantu asociācijas prezidents.

1. Jautājums ir par to, kā ir izveidotas attiecības ģimenē. Ja ģimene zina, ar ko nodarbojas laulātais un to ciena, tad konference, neapšaubāmi, ir ļoti noderīga. Piemēram, kamēr es uzturos šeit, Latvijā, es arī esmu atrauts no ģimenes, taču mēs ar sievu katru dienu runājam Skaipā. Mēs interesējamies viens par otru, dalāmies ar to, kas ar mums notiek. Es esmu biznesa konsultants, mana sieva ir bankas valdes priekšsēdētāja vietniece, mums ir interese ne tikai par ģimeni, bet arī par darbu, tās ir tēmas, kuras attiecas uz mums abiem. Mēs ne tikai mīlam viens otru, bet arī cienām un augstu vērtējam tuvu cilvēku kā speciālistu, tādēļ laulātā profesionālā izaugsme katram no mums ir ļoti svarīga.

Esmu pārliecināts, ka konferences dalībniekiem tas arī ir vērtīgi un svarīgi. Turklāt zināšanas mārketinga un PR jomā ir ļoti noderīgas arī ģimenē. Piemēram, dzimšanas dienas organizēšana – tās taču ir tīras sabiedriskās attiecības. Ja ir veikts pareizs PR, jubilārs un viesi būs vienkārši laimīgi.

  1. 2. Man Rīga ļoti patīk, brīnišķīga kultūras pilsēta. Man kultūra nenozīmē vien to, ka cilvēks lasa vai apmeklē teātri. Kultūra ir savstarpēja cieņa. Rīgā jūtos drošībā, mani, piemēram, neuztrauc bariņš pusaudžu vārtu rūmē, viņi ciena mani, es – viņus. Esmu pārliecināts: ja gadījumā apmaldīšos, man noteikti parādīs ceļu. Ja es kaut ko nesapratīšu, jebkurš garām gājējs man palīdzēs tikt skaidrībā. Ļoti labvēlīga pilsēta. 

Piemēram, no rītiem es nūjoju, izeju no mājām T-kreklā, ar uzrakstu «ЦСКА», taču es nesastopu nosodījumu vai dusmīgus skatienus. Vienkārši ir interese pret mani kā pret cilvēku.

IMG 2563-1s
Jeļena Kordževa
– uzņēmēja, uzņēmuma EKOCENTRS direktore (Latvija).

Spriežot pēc atsauksmēm, kuras es kā lektore dzirdēju no konferences dalībniekiem, Latvijas uzņēmēji ir sajūsmā no jaunās informācijas. Esmu pārliecināta, ka jau šodien  vakarā viņi mājās dalīsies ar savu ģimeni ar tiem jaunajiem instrumentiem, kurus saņēma konferencē. Starp citu, šeit, konferencē, bija arī ģimenes pāri, tie, kam ir kopīgs bizness. Šeit viņi ieguva tik daudz kopīgas realitātes, tik daudz zināšanu, ka viņiem burtiski spīd acis gaidot, kad varēs visu dzirdēto pielietot savos uzņēmumos. Labums ģimenei ir acīmredzams.

 

 

 

 

 

 

 

Eduard MurujevEduards Murujevs – uzņēmējs (Latvija).

Tās fundamentālās teorētiskās zināšanas, ko deva konference atrodas cilvēku savstarpējās attiecībās. Tādi instrumenti kā sapratnes komponenti, saskarsme un cilvēka uzvedības paredzēšana tiek izmantotas daudz plašāk kā tikai mārketingā. Tos var un vajag pielietot arī ģimenē savstarpējo attiecību uzlabošanai.

 

 

 

 

Lūk, dažas konferences dalībnieku atsauksmes.

Nika Belisa, fotogrāfe: Piedalīšanās konferencē bija ne vien vērtīga, bet, kā saka, bija tā vērta! Jā, mans vīrs un mans bērns divas dienas bija bez manis. Taču tas ir viņu ieguldījums mūsu kopīgajā gaišajā nākotnē.

Es kā radoša personība varēšu labāk darīt savu darbu, un tas nozīmē, ka tas nāks par labu ģimenei. Manai meitiņai būs iespēja uzzināt par jaunajiem instrumentiem daudz agrāk nekā man. Tas nozīmē, ka viņai būs vairāk iespēju salīdzinājumā ar vienaudžiem.WISE2

 

Vadims Semenovskis, uzņēmuma „Bitcom” direktors.

Es skatos no labuma gūšanas skatu punkta. Viss, kas dod labumu man, nāk par labu arī manai ģimenei. Ir frāze: „Pilnībai nav robežu”. Mēs visi cenšamies savu biznesu veidot maksimāli labi. Taču, ja tev ir kaut vai 1% pārsvars, tas jau ir progress. Mēs šeit divas dienas saņēmām kolosālus datus, pie kam tos pasniedza tik profesionāli un koncentrēti, ka mums atliek vien tos „izpakot”, apjēgt un pielietot praksē.

 

Irina Miļeņevskaja, uzņēmuma „RAS” direktore.

Ai, baidos, ka ģimenei nāksies vai nu pagaidīt, vai palīdzēt. Tik daudz ideju, tik daudz darba stāv priekšā! Strādāsim ar jaunajiem instrumentiem!

 

Irina Sisjura, SPA salona „Alisa SPA” direktore.

Ārkārtīgi interesanti un noderīgi. Es pat nevarēju iedomāties, ka ir tik vienkārši un svarīgi instrumenti.

 

WISE3
Aleksandrs Jemeļjanovs
, uzņēmuma „Latvijas Tīkli” direktors.

Galu galā, visu, ko mēs darām, mēs darām ģimenes dēļ. Tādēļ domāju, ka no tā, ka es divas dienas biju šajā konferencē, ģimene nevis pazaudēja, bet ieguva. Vismaz ilgtermiņā, kad mēs uzņēmumā ieviesīsim šos instrumentus, es varēšu kopā ar ģimeni pavadīt daudz vairāk laika nekā tagad. Milzīgs labums un daudz ideju. Steidzami vajadzēs šo visu ieviest dzīvē.

Bookmark and Share
Top.LV