.

Daži vārdi par «gudro māju» un vispārējo erudīciju

gudra maja

Kā var uzzināt, par ko domā cilvēki? Atbilde ir vienkārša – vajadzētu viņiem par to pajautāt. To arī izdarīja kompānija Latvijas tīkli, nolemjot uzzināt, ko tad tieši Latvijas iedzīvotāji vēlas uzzināt par «gudro māju».

Vispārējās erudīcijas testu varēja aizpildīt jebkurš cilvēks ar noteikumu, protams, ka viņam ir savs viedoklis par doto jautājumu.

Rezultāts bija pārsteidzošs!

1. vietā (47% respondentu): «māja ar 21.gadsimta tehniku». Vienkārši māja ar «instalētām» tājkannam un mazgājamām mašīnām.

2. un 3. vietu (15%  respondentu) sadalīja šādas atbildes:

а) māja ar sensoriem un automatiskās sistēmas ierīcēm,

b) sistēma ar datorvadību, kas „pārzina” visas cilvēka gaumes un vēlmes.

4. vietu(8% respondentu) saņēma atbilde: energolietotāju vadības sistēma.

Tas nozīmē, ka cilvēku daudzums, kuri kaut vai tuvu varētu iedomāties to, kas ir   «gudrā māja» ir mazāk par pusi!

Atguvies no šoka,   kompānijas „Latvijas Tīkli” īpašnieks – Aleksandrs Jemeļjanovs   - nolēma izpildīt apgaismotāja lomu un izstāstīt Latvijas iedzīvotājiem, ko īsti nozīmē un kādas funkcijas pilda «Gudrā māja».

Pirmā funkcijaDROŠĪBA.

Skaitītāju sistēma, kas iestādīta stratēģiski svarīgās vietās, kontrolē visus procesus, kuri notiek Jūsu dzīves telpas iekšpusē.  Tas ir visu inženiersistēmu: tādu kā apkure, ūdens, kanalizācija un energopapgāde kopums.   

Kā tas strādā?

Visi zina, ko nozīmē sals. Kas varētu notikt, un arī notiek ar caurulēm, kuras sasalst. Tās plīst! Bet izremontēt nolieto, sasalušo un pavasarī atkusušo grīdu nebūt nav lēta lieta. Risinājums – māju vajadzētu kaut vai nedaudz sildīt visu ziemas mēnešu laikā. Katru dienu braukt un sildīt dārza māju vai piepilsētas māju ir grūts darbs. Uzstādīt automātisko katlu, protams, var. Bet vai būs miers sirdī, ka viss strādā tā, kā vajag?

Sistēma «Gudrā māja» viegli risina šo jautājumu: pirmkārt, uztvērēji regulē temperatūras līmeni, un tas nozīmē, ka degviela tiek lietoa ekonomiski. Galvenā «rozīnīte» ir tas, ka Jūs – īpašnieks     – zināt visu, kas tur notiek. Precīzāk, Jūs būsiet pirmais, kas uzzinās, ja kaut kas neies tā, kā vajag. Ja temperatūra mājā krtīsies zem noteiktās robežas, Jūs nekavējoties saņemsiet īsziņu   – «Gudrā māja » sauc pēc palīdzības!

Vēl vairāk, ja «Gudrā māja» noteiks, ka uz grīdas  ir ūdens, tā ne tikai Jums par to paziņos, bet arī   ... jā! Tā slēgs visus krānus, lai apstādinātu plūdus līdz brīdim, kad Jūs atgriezīsieties.   Sistēma «slēgt visus krānus» ir aktuāla ne tikai visām privātmājām, bet arī dzīvokļiem. Īpaši tiem, kuros ir labs remonts.

Dārgs remonts ar uzpūstām grīdām neizskatās diez ko skaisti...

Ir arī vēl viena drošības sistēmas funkcija   – apsardze pret negaidītiem viesiem.

Tā ir ne tikai dzīvesvietas apsardze, tā ir arī ģimenes locekļu apsardze. Teiksim, sistēma, kura Jums paziņo, kad tieši atveras ieejas ieejas durvis, dos  vecākiem iespēju pārliecināties, vai Jūsu bērns atnācis laicīgi no skolas.

Ir arī šāda iespēja: ja Jūs negribat, lai vecāku prombūtnes laikā Jūsu bērni ved uz mājām kompānijas, Jūs varat uzstādīt kameru, kas fiksē visus, kas ienāca pa Jūsu mājas vai dzīvokļa  ieejas  durvīm.

Ja Jūsu ģimenē ir mazgadīgi bērni vai gados vecāki cilvēki, varētu būt aktuāla kontrole.  Sistēma paziņos Jums, ja notiks kaut kas, kam nav jānotiek. Jums nenāksies uztraukties un pārdzīvot. Jūs zināsiet, ka Jūsu mājās ir viss mierīgi.

 

Turpinājums par «Gudro māju» - nākamajā numurā.

Bookmark and Share
Top.LV