.

Šicū

Shi-cu 1"Royal Canin" ne tikai ražo veselīga uztura barību mājas dzīvniekiem, bet arī palīdz uzzināt vairāk par dažādam suņu šķirnēm. Laipni lūgti iepazīties ar trīspadsmito "Royal Canin" sērijas "Suņi" numuru.

STANDARTS

Izsmalcināts līdz pat ķepu galiem.

 

GALVA:

Liela un apaļa ar iezīmētu pieri. Liels un plats, īss purns, 2,5cm garš. Izspūris apmatojums uz galvas, kas krīt pār acīm. Bārda un ūsas. Apmatojums ap purniņu aug uz augšu, radot „krizantēmas” efektu. 

AUSIS:

Lielas, garas, nokarenas. Tik biezi noklātas ar apmatojumu, ka šķiet saplūstam ar kaklu.

ACIS:

Lielas, apaļas, tumšā vai gaišā krāsā, atkarībā no apmatojuma krāsas.

APMATOJUMS:

Garš, biezs, bet ne sprogains. Izteikta pavilna.

ĶERMENIS:

Vidēji garš, kompakts. Liels, labi attīstīts krūškurvis. Labi veidots, spēcīgs.

ASTE:

Tur uz augšu, izteikti virs muguras. Ļoti daudz apmatojuma.

KRĀSA:

Visas krāsas pieļaujamas, balts laukums uz pieres un balts astes galiņš vēlams daudzkrāsainam apmatojumam. Biežāk sastopamās krāsas ir melna un balta, pelēka un balta, dzeltenbrūna un balta.

IZMĒRS:

Ap 26 cm.

SVARS:

No 4.5 līdz 8 kg.

 

Balts labai veiksmei!

Iesākumā vjetnamieši un ķīnieši augstu vērtēja baltus un melnus šicū, ar baltu cekulu un baltām ķepām, jo „piere un kājas sniegā” ir labas veiksmes simbols!

 

FCI KLASIFIKĀCIJA

Grupa 9: Dekoratīvie suņi (suņi kompanjoni un klēpjsunīši)

Apakšgrupa 5: Tibetas suņi

 

TEMPERAMENTS

Dzīvīgi un ļoti aktīvi, šicū ir mazi un dzīves prieka pilni suņi, kuriem patīk būt nodarbinātiem un mīlināties ar savu saimnieku! Vienmēr nosvērti un mierīgi, viņi rej tikai uz svešiniekiem. Šicū piemīt unikāls raksturs, kam nepieciešama rūpīga un saudzīga apmācība.

 

Personificēts dzīvesprieks! 

Šicū nepieciešams daudz uzmanības, jo viņi ir ļoti pieķērušies saviem saimniekiem. Viņi vienmēr ir rotaļīgi un laimīgi, un sasmīdina visus it visur, kur vien atrodas!

 

 

 

Standarts, kurš tika vēlu nodibināts

Līdz 1923.gadam Šangai suņu audzētāju klubs klasifikācijā iekļāva kategoriju „Lasas terjeri”, un Anglijā šie suņi tika oficiāli atzīti 1946.gadā. Visbeidzot1954.gadā FCI (Fédération Canine Internationale) arī identificēja šo šķirni.    

 

IZCELŠANĀS

Šicū šķirnes vēsture sākās Tibetā 1643.gadā, kad Dalailama nolēma parādīt Lhasa Apso Ķīnas imperatoram. Viņu zeltainais apmatojums, līdzīgs lauvas kažokam ļoti ātri deva šķirnes nosaukumu Shih Tzu Kou (Tibetas lauvusuņi). Imperatore Tsu Hsi drīz vien saņēma dažus Lhasa Apso suņus. Viņa rūpīgi kontrolēja šķirnes audzēšanu un nepieļāva krustošanu ne ar vienu citu suņu šķirni. Pēc imperatores nāves Imperatora pils einuhi turpināja šķirnes audzēšanu, krustojot to ar pekiniešiem, kas lika pamatu mūsdienu šicū šķirnei. 

 

PADOMS

 

MALKS SVAIGA GAISA

Šicū ir ļoti apmierināti ar dzīvi telpās, bet šim šarmantajam sunim patīk arī ik dienu doties ārā, un labai pastaigai viņš ir vienmēr gatavs! 

 

LABA REDZAMĪBA!

Apmatojuma sacelšana mezglā uz galvas ļauj šicū redzēt, kā arī palīdz izvairīties no acu kairinājuma – jums arī jāapcērp apmatojums ap acīm, ja nepieciešams. Acīm ik dienas nepieciešama arī tīrīšana.  

 

RŪPES PAR JŪSU ŠICŪ

Īpaši piemērota barība un regulāra zobu tīrīšana palīdzēs atrisināt zobu un mutes dobuma problēmas līdz minimumam.

Jūsu šicū nepieciešama apmatojuma ķemmēšana katru dienu, lai izķemmētu savēlušos matus un netīrumus un atklātu viņa apmatojumu visā tā krāšņumā. Apmatojuma izcirpšana ausu iekšpusē palīdzēs izvairīties no problēmām ausu kanālos. Atrodiet pusstundu katru dienu, lai rūpīgi izķemmētu savu sunīti. 

 

SUNS IR MĀJĀS – ESIET GATAVI!

 

  • Ierīkojiet sunim viņa vietu ar ērtu grozu gulēšanai.
  • Izlemiet, kur suns ēdīs, nolieciet tur vienu bļodiņu ūdenim, otru – barībai.
  • Barojiet suni noteiktā laikā.
  • Raugieties, lai kucēns ēstu vienmēr pēc jums, lai viņš iemācītos, ka saimnieks esat jūs.
Bookmark and Share
Top.LV