.

Sievas un mātes pārdomas

happy-family-871294248498GDsEs, protams, esmu tikai sieviete. Pie kam manas pārdomas par vēsturi, politiku un mūsdienu pasauli no sievietes, sievas, mātes  viedokļa var šķist primitīvas.

Tātad kā sieviete es gribu, lai man būtu mierīgas nākotnes iespēja, lai varētu veltīt sevi radīšanai un jaunadei.

Kā sieva es vēlos ar mīlestību un rūpēm sasildīt savu vīru un būt par piemēru vīrieša un sievietes attiecībām. 

Man kā mātei ir svarīgi redzēt savus bērnus veselus, apķērīgus, zināt, ka viņiem ir labas perspektīvas dzīvē.

Varētu šķist: kas tad te tāds – ja gribi – dari! Tomēr dažbrīd es jūtu briesmas, kuras apdraud manu vēlmju īstenošanu!

Kādēļ? Lūk, daži piemēri.

Veiksmīgam vīrietim blakus vienmēr stāv īsta sieviete, kura kopā ar viņu šo veiksmi rada. Viņa neredzami virza un atklāti atbalsta vīrieti. Sieviete rūpējas par ģimeni no iekšpuses. Pazīstamais mūsdienu rakstnieks Mihails Žvaņeckis saka: „Talantu noteikt ir ļoti vienkārši – jūs skatāties, kāda sieviete ir viņam blakus. Blakus Puškinam, Jeseņinam, Visockim. Pēc tam atceraties, kāda sieviete bija blakus Bražņevam, Hruščovam, Staļinam. Viņiem to nebija! Viņiem bija viss, bet šādu cilvēku blakus – nebija! Tādēļ es arī saku: tu esi tāds, kāda sieviete tev ir blakus!”

Ko mēs vērojam mūsdienu sabiedrībā? Tiek grauti tradicionālās ģimenes pamati. Arvien biežāk presē un televīzijas ekrānos pavīd ideja par viendzimuma laulībām, veiksmīgu vīrieša un vīrieša vai sievietes un sievietes savienību. Mums uzspiež domu, ka šādas „jaunas”, „modernas” savienības ir pieļaujamas. Sabiedriskā doma ar tās lojaitāti pauž neapmierinātību par seksuālo minoritāšu un citu izvirtuļu tiesību aizskaršanu. Uz šī fona tradicionālā ģimene rādās novecojusi. Šajā procesā aktīvi tiek iesaistīti pusaudži un jaunieši, reāli tiek novirzīta uzmanība un tiek apšaubīta normāla tradicionāla seksuālā orientācija: „Varbūt tu esi īpašs? Pamēģini sevi ar dažādiem partneriem!”  Tas ir ceļš uz izmiršanu nacionālā mērogā! Vajag atbalstīt un reklamēt tradicionālo ģimeni. Kādreiz šāda ideja būtu izsaukusi smieklus, bet ne šobrīd.

Sieviete ir spējīga pasvītrot savu un vīra attiecību svarīgumu un nozīmi.

Vēsture tiek grozīta valdošās elites interesēs. Vienkāršiem cilvēkiem ir grūti tikt skaidrībā, kur ir taisnība, bet kur – meli, un kam lai tic. Tas attiecas ne tikai uz valsts vēsturi, bet arī uz informācijas plūsmām pasaules mērogā. Es lielāko dzīves daļu esmu nodzīvojusi Krievijā, 2012. gadā ar bērniem aizbraucu pie vīra uz Kanādu un sastapos ar faktu, ka par krieviem spriež pēc amerikāņu filmām, pēc aukstā kara laiku iformācijas un ... turpat vai pagājušā gadsimta Eiropas piezīmēm. Skumji. Taču tas attieces ne tikai uz Krieviju. Dažādu valstu cilvēkiem līdz šim brīdim pasniedz dozētu, noteiktiem slāņiem izdevīgu informāciju par citu valstu un tautu dzīvi. Manuprāt, tas tiek darīts ar vienu mērķi – šķirt. Vecs kā pasaule. Rodas sajūta, ka ka manipulācijas mehānismos tiek iestrādātas mūsdienu tehnoloģijas, bet paši mehānismi ir palikuši tie paši vecie.

Tas viss nevieš prieku un zīmē skumjas perspektīvas. Ko es ar to varu darīt? Es -parasta sieviete, sieva, māte – pret politiķu sazvērestībām? Sarežģīti. Un tomēr, manuprāt, nav pareizi domāt, ka viens cilvēks neko nevar mainīt. Vēsturi vienmēr ir mainījušas personības! „Vīrietis atbild par mūsdienu pasaules iekārtojumu un darbību. Bet par viņu pašu un viņa bērniem atbildību nes sieviete. Rūpes par nākamo paaudzi gandrīz pilnībā gulstas uz sieviešu pleciem” – tas ir rakstnieka, humānista un filosofa L.Rona Habarda citāts.

Un šis ir Jurija Kuklačeva izteiciens no viņa Labestības stundām: „Pats galvenais – ir laimīgi vecāki. Vīrietim ir jābūt uzticaman, viņam ir jāmīl, jāsargā, jāliela un jāaizsargā sava sieviete. Sievietei ir jābūt mīlošai, kura būs droša aizmugure savam vīrietim, un, dabīgi, par viņu rūpēsies. Ja divi ir paņēmuši viens otru pie rokas un nevēlas šīs rokas atlaist, tad nevajag pieļaut muļķību un nekādā gadījumā nedrīkst atlaist ne rokas, ne cilvēku.”

Mans lēmums ir atbalstīt tradicionālo ģimeni, rūpēties par to, rādīt piemēru saviem bērniem un apkārtējiem! Šeit sievietei ir milzum daudz iespēju izpausties blakus savam vīram un ietekmēt pasaules iekārtojumu. Es varu rādīt labu godīguma un goda piemēru. „Katrs cilvēks tā vai savādāk ietekmē citus cilvēkus. Šī ietekme var būt gan laba, gan slikta” – L.R. Habarda „Ceļš uz laimi”.

Es izdaru secinājumu: ja sieviete nenolaiž rokas, bet uzņemas atbildību par savu ģimeni, viņa var ne tikai spriedelēt, bet radīt nākotni!

Patiesi novēlu jums radīt savu brīnišķīgo nākotni!

Olga Panga

Bookmark and Share
Top.LV