.

Restorānā „Fabrikas restorāns” tiks atklāta Vilipsōna izstāde „Ō”


No 13.maija restorānā „Fabrikas restorāns” (Balasta dambī 70) būs apskatāma Vilipsōna izstāde „Ō”. Izstādes kuratore ir Elīna Dzelme.

Vilipsōna stratēģiskie notikumi šajā sezonā ir mākslas albuma izdošana sadarbībā ar izdevniecību „Dienas Grāmata” un Borisa un Ināras Teterevu fondu, kā arī personālizstāde „Why ne?!”, kas tika veidota galerijai „Istaba” (kuratore Linda Lūse), tālāk ceļoja uz Siguldu un no 9.maija līdz 9.jūnijam apskatāma Ventspils Galvenajā bibliotēkā.

Mākslas zinātniece Ingrīda Burāne Vilipsōna mākslas grāmatas ievadā raksta: „Popularitāte vairojas, nav dzisusi līdz šim, un Aivaram nepietrūkst izdomas burbuļojošo katlu turēt karstu. Tiesa, viņa dzīvesveids un sīkpilsoņu uzkairinājums vairāk saistīts ar mākslinieka paša piegriezto un līdz pilnībai izkopto Āksta ietērpu, kuru viņš nēsājis ar apskaužamu eleganci.”

Kuratore Linda Lūse par personālizstādi „Why ne?!”: „Kas notiek, kad Vilipsōnam tiek atņemts viņam neatņemamais – melnbaltais zīmējums? Izskatās, viņš neviļus atslēdz sevī grafisko domāšanu, uz brīdi kļūstot par gleznotāju, priekšplānā izvirzot krāsu attiecības, konkrētu kolorītu, triepienu, faktūru un citas glezniecības kvalitātes. Un dara to bez prentenzijas pieskaitīt sevi pie gleznotājiem, bet gan ar sev raksturīgo ironiju nosaucot šo “sānsoli” par “Why ne?!”.

Izstādē „Ō” viss atkal ir savās vietās, un arī darbu nosaukumi ir Vilipsōns Style – - „Vilipsōna susināšana”, „Meitene, kura nezināja - celties vai iet gulēt”, „Meitene & jūŗas wāravas”, „Meitene dzērwīte”, „Meitene uz laipas”, „Sieviete, kura prata tuŗēt muti”, „Calipsō”, „Pēcjāņi”, oriģinālgraphikas „Sumpuŗnc uz laipas” un „Meitene, kura ātri pielēja seju”.

Vilipsōna izstādi „Ō” restorānā „Fabrikas restorāns” varēs apskatīt līdz augusta beigām.

Bookmark and Share
Top.LV