.

Viens no BalticStars 2013 finālistiem – grupa StageDiver

antex3

"Ideja ir viena – dzīvot arī pēc nāves, zinot, ka Tu esi izdarījis visu, ko vien varēji uz zemes. Vai tas tiks kādreiz novērtēts, velns to zina, bet tas ir pavisam cits stāsts. Nevēlamies būt par zvaigznēm, vienkārši esam tādi, kādi esam, darām to, ko mākam

un ne vairāk. Vēlamies tikai kādreiz kopā vecumdienās apsēsties pie glāzes Jack Danniels, ieslēgt pirmo mūsu ierakstu un ar prieku vai sāpēm atcerēties paveikto vai aizmirsto..."  „SD”

 

 

 

Grupa “Stage Diver” – tas ir jauns kolektīvs, kurš tika dibināts pavisam nesen un ar pārliecinošiem soļiem dodas uz lielo skatuvi. Festivāla “Baltic Stras” organizatori jau gadu sadarbojas ar jauniešiem un seko viņu radošajai izaugsmei, pamanot kā par viņiem uzstāšanās laikā fano publika.

 

Grupas pamatsastāvs:

 

Oļģerts Rihlickis (bungas, dziesmu un vārdu autors, aranžētājs, grupas organizators);

 

Jānis Drēģeris (solo ģitāra, vokāls, mūzikas autors, aranžētājs, skaņu inženieris (pašmāju));

 

Toms Zaltāns (ritma ģitāra, mūzikas un dziesmu autors);

 

Renārs Savičs (bass ģitāra);

 

Jūlija Orzula, kā viena no festivāla “Baltic Stars” organizatorēm ar prieku parunāja ar puišiem, lai noskaidrotu pašus interesantākos faktus.

 

Šie jaunieši izrādījās ārkārtīgi atsaucīgi un atbildēja uz daudzajiem jautājumiem, lai iepriecinātu gan festivāla, gan pašas grupas fanus.

 

Kāpēc tieši šāds grupas nosaukums – „Stage Diver”?

 

-          Ilgi nedomājot, vienkārši bija labs pagaidu vārdu salikums Stage Divers. Mēs esam ceļā uz labāku nosaukumu, labāku skanējumu, labāku šovu un mēs nedomājam apstāties.

 

Vai ir bijuši kādi pārpratumi uzstāšanās laikā un kā Jūs tikāt galā ar situāciju?

 

-          Kāzusi? Mēs esam tie kāzusi Jmums nav problēmu. Nespēlē mana ģitāra? Izmetīšu. Nespēlē basģitāra? Iedošu viņam savējo – vienalga arī nespēlē. Jā kaut kas rodas ekstremāls, tas rada šovu. Vai Jums patīk šovs?

 

Vai ir kādi plāni nākotnē?

 

-          Turpināt iesākto, neskatoties ne uz ko, rakstīt dziesmas, koncertēt un priecēt mūsu klausītājus ar skarbajiem un enerģiskiem rifiem.

 

Bez kā nevar iztikt laba dziesma?

 

-          Katrs no mums „ labu dziesmu” izprot pa savam. Visas dzīves gaitā mūsu zemapziņa ieraksta visas dzirdētās skaņas, mūziku, tēmas, skaņdarbus, notis, motīvus utt. un vienā brīdī agrāk vai vēlāk nonāk pie tā skanējuma, kas katram indivīdam ir vistuvākais. Rakstot, komponējot un aranžējot kādu jaunu gara darbu, paralēli tam visam nāk arī mūsu zemapziņā ierakstītais jeb feelings (izjūtas).   Lai sacerētu labu dziesmu, jābūt fīlingam.  

 

Kurā brīdī varētu teikt, ka kāds ir sasniedzis “zvaigznes" statusu?

 

-          Personīgi mēs statusu „zvaigzne” neuztveram nopietni, būtībā pat nekā. Par zvaigzni var tapt jebkurš, piemēram, ar jaunām idejām (raidījums +100500 utt.), nemākulīgi dziedot, bet ar grandiozu šovu (Gangnam style), video, kurā atspoguļots totāli stulbs atgadījums, kur youtube.com jau tūkstošiem skatījumu utt. Pat nevajag nekādu īpaši labu talantu, var vienkārši tapt par zvaigzni, jo pēc būtības „zvaigzne” ir uzmanība un sabiedrības pat pastiprināta ieinteresētība par to.

 

Mums labāk patīk statuss „LEĢENDA”, kurš mūsuprāt ir daudz nozīmīgāks, nopietnāks un kura iegūšanai vajadzīgais laiks... Tāds ir nesen viņpasaulē aizgājušais Latvijas leģendārais rokmūziķis Aivars Brīze (Līvi), kura mūzika dzīvos vēl simtiem gadu.  Tādu leģendāru piemēru ir simtiem, bet ideja ir skaidra...

 

 

 

Kur tuvākajā laikā varēsim Jūs dzirdēt?

 

-          Tuvākajā laikā mēs uzstāsimies 15. novembrī Daugavpilī pasākumā „Chemical Reaction”.Bet jau17. Novembrī būsim Rīgā festivāla“BalticStars” 2013 fināla koncertā Rock Cafe.

 

Milzīgs paldies puišiem par atbildēm. Ar nepacietību gaidām Jūs Baltic Stars finālā!

 

 

 


Festivāls  
Baltic Stars 

 

 

 

antex2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

antex 1

Bookmark and Share
Top.LV