.

Jūgendstils sudrabā

modernVai jūs zinājāt, ka pirms simt gadiem celtajos namos, jā tajos pašos slavenajos jūgendstila namos, bija īpašas krāsnis ar skursteņiem gaļas kūpināšanai?

Atzīšos godīgi, ka es, būdama profesionāle ar vairāk nekā divdesmit gadus ilgu stāžu nekustamo īpašumu jomā, to nezināju.

 

 

Šo īpatnējo faktu, kā arī daudz ko citu par jūgendstila īpatnībām es uzzināju no uzņēmuma EKOCENTRS klienta, skulptora un juveliera Edgara Kvjatkovska.

Pats Edgars par jūgendstilu zina ja nu ne gluži visu, tad gandrīz visu. Tas tādēļ, ka viņš nav vienkāršs skulptors, bet pavisam jauna stila juvelierizstrādājumu radītājs. Edgaru Kvjatkovski iespaido jūgendstils. Viņš, vēl vakar būdams Latvijas Mākslas akadēmijas students, pat savu diplomdarbu aizstāvēja par tēmu „Nams Elizabetes ielā 2B". Viņš zina par šo namu burtiski visu, pat to, ka pirms daudziem gadiem šajā namā bija ugunsgrēks, dega tas pats dūmvads gaļas kūpināšanai. Starp citu, diplomdarbu viņš aizstāvēja izcili.

edgars kvjatkovskis

Taču ziņas par šo namu Edgars vāca ne tikai diplomdarbam vien. Lieta tāda, ka burtiski trīs stundas pēc diplomdarba aizstāvēšanas viņš jau grieza pušu lentīti un uzņēma viesus savā jaunatklātajā galerijā «Kvyatkovsky», kura vēra vaļā durvis, kā jūs domājat, kur? Jā, protams, Elizabetes ielā 10B.1341

Pašā galerijā īpaši aprīkotos stendos greznojās pēc šī paša nama motīviem veidotas rotas,. Plānas, plānas, puscaurspīdīgas, dzintara plāksnītes sudraba vai pat zelta ietvarā laistās madainā gaismā skatloga īpašajā apgaismojumā. Sieviešu rotu komplekta vai pat vīriešu aksesuāru - tādu kā aproču pogas, kaklasaites piespraude vai pat naudas turētājs - izgatavošanai noder viss: kariotīdes, ziedi, sieviešu galviņas un ornamenti.

Šī ir jau piektā Edgara kolekcija, pārējās jau tika pilnībā izpārdotas. Taču es ceru, ka tagad viņam būs daudz vieglāk radīt arvien jaunas brīnišķīgu rotu kolekcijas, jo burtiski nesen uzņēmums EKOCENTRS palīdzēja māksliniekam iegādāties māju, kur viņš varēs ierīkot pilnvērtīgu juveliera darbnīcu.

Mēs uzmanīgi sekosim Meistara panākumiem. Pirmkārt, tādēļ, ka viņš ir ļoti talantīgs un daudzsološs mākslinieks, bet otrkart, tādēļ, ka viņš ir mūsu klients, bet uzņēmums EKOCENTRS nekas nepamet savus klientus.

Kas zina, varbūt Edgaram drīzumā radošajai darbībai būs nepieciešams cits nekustamais īpašums.

Mēs būsim blakus un varēsim palīdzēt.

Bookmark and Share
Top.LV