.

Ko gan lai sieviete uzvelk mugurā?

07f8a9fdc93a1d04efc27816a5fe3635 - Ja es tā pieliekšos, man no biksēm būs redzami stringi?

- Tie tev jau tāpat ir redzami, pat ja tu nepieliecies. - Super! Kā domā, tas piesaistīs vīriešus?

Vectētiņš, sēžot uz blakus soliņa, pusbalsī: „Jā, ar smadzenēm gan tu viņus nepiesaistīsi”.

Ko lai sieviete tādu uzvelk, lai vīrieši pievērstu uzmanību? Neko. Pietiek kailai iziet uz ielas, un uzmanība būs nodrošināta. Taču tam, lai izceltos pūlī, ir vajadzīga pavisam cita pieeja. Parunāsim par sieviešu modi.

Tātad, sieviešu klasika. Tā nav nosliece uz konservatīvismu, bet spēja no garderobes priekšmetu minimuma radīt labu ansambli. Vienkāršs griezums, bez spilgta dekorējuma – volāniem, bārkstīm un špicītēm. Audumam ir jābūt vienā krāsu tonī. Galvenais akcents tiek likts uz eleganci. Tad arī parādās viegls erotisms. Kā dūmi no izdzisušas cigaretes. 874
Atcerieties slaveno Koko Šaneli, vienīgo sievieti modelētāju, kuru žurnāls „ TheTimes” ievietoja ietekmīgāko 20. gs. cilvēku sarakstā. Šī izcilā stila dzejniece ir teikusi: „Ja Jūs ir apbūris sievietes skaistums, bet jūs nespējat atcerēties, kā viņa bija ģērbusies, tas nozīmē, ka viņa bija ģērbta ideāli!” Starp citu, mazā melnā vakarkleita ir tieši viņas dāvana visu laikmetu un tautu sievietēm. Un apavi! Pie klasikas ir jābūt piemeklētiem apaviem. Kā likums, tās ir laiviņkurpes uz ne pārāk augstiem papēžiem.

Lietišķais stils. Izvēloties pareizi, šāda apģērba izvēle neveidos robu jūsu budžetā. Galvenais ir saprast šāda tērpa veidošanas pamatprincipus. Lietišķais stils ir jūsu ķermeņa darba apvalks. Šeit nav pieļaujami dziļi dekoltē, atkailināti pleci un īsi mini svārki. Tas, kas ar vienu klientu izies uz „urrā”, citam var izsaukt kategorisku noliegumu. Mūsdienās vīrieši ir izglītoti. Viņi ir pabraukājuši pa ārzemēm, ir paskatījušies, kā iekārtoti ārzemju biroji un kāds ir dreskods tajos. Viņus ar plikiem celīšiem nepaņemsi.

1283432093657
Tātad blūze. Krāsa ne visai spilgta, vēlams gaišā tonī, ar garām piedurknēm. Necaurspīdīga. Jums ir izcila veļa, bet birojā par to ir jāzina tikai jums. Blūzes audumu var izvēlēties jebkādu: kokvilnu, zīdu, linu, batistu. Starp citu, batists neļaus jums ziemā birojā nosalt, kaut gan ziemā var uzvilkt arī plānu džemperi ar augsto kaklu.

Svārki vai bikses? Ja jūs izvēlējāties svārkus, tad tie nekādā gadījumā nedrīkst būt mini vai maksi svārki. Garums uz plaukstas platumu virs ceļa vai arī uz tās pašas plaukstas platuma zem ceļa. Ar precīziem mērījumiem necentieties nopūlēties. Tālāk. Visizplatītākais lietišķo svārku fasons ir svārki – zīmulis. Bet, ja Jums ir apaļīgi gurni, tad labākais variants ir svārki-trapece. Krāsa – melna, zila, pelēka. Galvenais, lai tā saskanētu ar tērpa aukšdaļu.

Bikses. Visnepretenciozākais lietišķā stila elements. Ne pārāk platas. Apakšā var būt nelieli šķēlumi. Iespējams variants - nedaudz saīsinātas apakšā.

  Sarafāns. Var būt biroja apģērbs, ja tas garuma ziņā sakrīt ar lietišķu svārku garumu. Pie tāda sarafāna piestāvēs augsti papēži. Starp citu, ja zeķu krāsa sakritīs ar kurpju krāsu, kājas izskatīsies garākas. Kā papildinājumu sarafānam var izmantot žaketi. Izskatās ļoti sievišķīgi. Sarafāns vispār ir ļoti universāls apģērba gabals. Ja to uzvelk ar košu blūzi, sanāks labs apģērbs teātra apmeklējumam vai ballītei. Ar dažādām blūzēm var panākt apģērba daudzveidību, it īpaši, ja papildina ar šallītēm, interesantiem aksesuāriem vai bižutēriju. Lai cik dīvaini nebūtu, liels zelta rotaslietu daudzums padara sievieti „lētāku”. Tādēļ nav vērts uzlikt uzreiz visu „zelta arsenālu”. Bet apavi tieši otrādi – padara sievieti „dārgaku”. Tādēļ uz apaviem taupīt nav vērts. Nomīti papēži un nonēsāts purngals var sabojāt visu priekšstatu par tērpu, lai cik izsmalcināts tas arī būtu.

Ja jums sāp kājas no augstiem papēžiem, nēsājiet kurpes ar zemiem papēžiem vai ar pildīto zoli. Neklausiet modes konsultantus, kuri apgalvo, ka „plakana zole apaviem ir mājsaimnieču pazīme”. Diskomforta sajūtai un pēdas deformācijai būtu jūs jāsatrauc vairāk kā „modes diktatoru” viedoklim.

 Un vispār, mazāk klausieties to cilvēku rekomendācijas, kuri saka: „sievietei jādara tā..., sievietei jānēsā tikai šis...” un tālāk seko ierobežojumu saraksts. Jūs nevienam neko neesat parādā! Tas ir jūsu ķermenis, un tam ir jājūtas komfortabli.big

Viena nianse. Apģērbs ir jāgludina. Vismaz dažreiz. Krokas uz svārkiem, kas radušās no ilgas sēdēšanas biroja krēslā vai automašīnā, ar laiku atgādina vecuma grumbas. Kad jūs bijāt skolnieces, jūs staigājāt izgludinātos sarafāniņos un kleitiņās. Tādēļ, ka meitenes, tādēļ, ka skaistas! Cienīgi jāizskatās vienmēr!

Sieviešu mode ir ļoti daudzšķautņaina. Te ir gan etniskais stils, kurā ir savijušies austrumu motīvi ar čigānu puķainajiem rakstiem un āfrikāņu kolorītu. Ir ielas un sportiskais stils. Bet par tiem mēs parunāsim nākamreiz.

 

Anatolijs Koļcovs, mūsdienu vīrietis.

    

Bookmark and Share
Top.LV