.

Ar narkotikām vai bez tām?

podrostki„Es atveru acis”. Tumšs. Pirmās sajūtas: nogurums, bezizeja.

Ienāk mamma. „Kā iet?” „Normāli”.

Vairāk nav par ko runāt. Es ceļos, eju uz virtuvi. Smēķēju. Ienāk tēvs. „Kā iet?” „Normāli”.

Man viss ir normāli. Vienmēr normāli. Ko jums vēl vajag? Jūs taču redzat, ka jau 15 dienas neduros.

Ieslēdzu mūziku. Pavadu vēl vienu bezjēdzīgu, neauglīgu stundu, un saprotu, ka es tā vairs negribu. Zvanu Dinai.

„Kā iet?” „Normāli. Var paņemt?”

„Protams, brauc šurp.”

Izeju uz ielas. Tinoties mētelī eju uz metro. Pēc divām stundām es, jau дозу „ieņēmusi” dozu sēžu uz ielas, pļāpāju ar „draugiem”. Saruna kā vienmēr par heroīnu, naudu, apziņas aptumšošanos. Mani māc nelabums. Nē, es jūtos normāli, bet man riebjas skatīties uz sevi, uz „draugiem”, uz mūžīgi aurojošām mammām, uz viņu bērniem, kuri nomocīti ar pastāvīgu lamāšanos pļaukām, uz večiem, uz maucīga izskata meičām, uz  laiku, uz ceļa peļķēm. UZ VISU. Es aizeju, sarunājusi tikties rīt. Jā, nauda man būs. Eju. Skatos zem kājām. Iekšā kaut kas grauž. Sāpes. Ilgas. Sāpes – tas ir mans normālais stāvoklis. Savādāk dzīvot esmu atradusi. Nevienam neticu. Nevienu nemīlu. Prieks, laime, mīlestība – šī lietas no manis ir tālu. 

Sapņi? Plāni? Jā. Es plānoju tuvākajā laikā „atrast” naudu un paņemt vairāk heroīna, lai labi nosistu laiku. Kas gan man vēl ir vajadzīgs? Darbs, ģimene, bērni? Priekš kam? Tas ir briesmīgi. Es negribu tā dzīvot.

Mans darbs ir heroīns. Mana ģimene ir heroīns”.

 

Jautājumi un atbildes par narkotikām.

JAUTĀJUMS: Ja cilvēks lieto narkotikas, vai tas nozīmē, ka viņam ir tieši šī problēma?

ATBILDE: Jebkurš, kurš lieto narkotikas, lieto tās, lai atrisinātu citu problēmu, to, kura viņam jau ir. Iespējams, viņam ir nepatikšanas skolā, darbā vai mājās, kautrīgums, vientulība vai garlaicība. Iesākumā VIENMĒR ir problēma, kuru var atrisināt bez narkotikām.

JAUTĀJUMS: Vai tādu preparātu kā „Prozaks” un „Ritalīns” lietošana ir nekaitīga?

ATBILDE: „Prozaks” bieži vien tiek dots cilvēkiem, kuriem ir depresija, bet „Ritalīns” – dažreiz tiek dots bērniem, kuriem ir sliktas sekmes. Šie preparāti iedarbojas līdzīgi narkotikām un var dot nevēlamas sekas. Daudzi eksperti uzskata, ka šo preparātu lietošana nav labākais problēmas risinājums. Pilnvērtīgs uzturs un vitamīni var atbrīvot no depresijas un sliktas sekmības. Uztura speciālists bieži vien palīdz atrast risinājumu bez narkotiku lietošanas. Saskaņā ar daudzu ekspertu viedokli ar mācībām saistītu problēmu risināšanā  daudz efektīgāks par narkotikām ir labs privātskolotājs 

Bookmark and Share

Lekcija. Slēptā patiesība par narkotikām (Marina Gribanova) lekcija krievu valodā

Top.LV