.

Kādēļ uzņēmējam vajadzīgas dejas?

Par laimi nebija noticis nekas tāds, kas būtu varējis viņam, pieredzējušam uzņēmējam laupīt veselīgu miegu.

Gandrīz nekas. Izņemot muguru.

Runājot precīzāk, sākumā bija pārrunas. Ilgas, skrupulozas pārrunas ar daudzu gan sīku, gan pamatīgu darījuma detaļu noskaidrošanu bija ierasta lieta, parasta ikdienišķa darbība, pie kuras Aleksejs jau sen bija pieradis tieši tāpat kā pie domas, ka nenāktu par ļaunu potenciālo partneri pārbaudīt, tā teikt neformālā gaisotnē, proti, restorānā. Tā teikt, „pasēdēt”.

Tieši šo „pasēdēšanu” rezultāts arī neļāva gulēt; mugura steidzamā kārtā pieprasīja kompensāciju par atstāšanu bez kustības un sasāpējās ne pa jokam.

Kā kaprīza sieviete tā pieprasīja uzmanību, un arī pilnā mērā to saņēma.  Runa pat nebija par gulēšanu, vienkārši padomāt klusumā nebija iespējams.

Jā, protams, ir aptiekas un „glābējtabletes”, grozi kā gribi, lai cik labi būtu mācīta ķīmija skolas laikā, visām zālēm ir viens kopīgas nosaukums – „tablete”: „tablete pret galvu”, „tablete pret vēderu”, „tablete pret muguru”. Tādēļ Aleksejam bija „tablete”. Bet viņa rīcībā bija arī pavisam vienkāršs vērojums: no tabletes sāpes uz laiku norimst, arī gulēt it kā var, bet ar saprašanu ir tā grūtāk, domas raisās lēnāk. Viņš saprata, ka „uzsēžoties uz tabletēm” iegūs stabilus zaudējumus pārrunās.

Par laimi gudri cilvēki nesūdzas par apstākļiem, bet meklē risinājumu. Sākotnēji risinājums izskanēja šļupstus, tas bija kaut kas līdzīgs šim: „kaut kas ir jādara”. Vēl gan īsti nevarēja nojaust, kas tieši ir jādara. Galvā iešāvās dažādas domas sākot ar „jāsāk vingrot” līdz pat ekstremāliem sporta veidiem.

Taču analītiskais prāts bez žēlastības paskaidroja:

-       „Ekstrīms” Tev, nabagam, pašlaik nav pa spēkam. Kam Tev liekas traumas un lūzumi?

Arī doma par rīta vingrošanu neizsauca īpašu entuziasmu.

- Cik reižu Tu sev jau esi devis vārdu, ka no rītiem pumpēsies? Daudz? Un cik reižu Tu šo doto solījumu lauzi? Ā..., arī daudz.... Nu-nu.

Nakts bija ļoti gara. Cenšoties atrast kaut ko, kas spētu novērst uzmanību no uzbāzīgajām sāpēm, Aleksejs bezmērķīgi spaidīja televizora pults pogas, pārlecot no vienas bildes un citu. Spaidīja līdz brīdim, kad viņa skatiens aizķērās pie muguras. Pie dejotāja muguras, kurš pēc izpildītas dejas noveda partneri no deju grīdas. Bija skaidri redzams, ka tā mugura nesāpēja. Taisna, līdzena, skaista mugura, taisni pleci un gaita... Jā, tas bija skaisti! Un ne mazākā mērā nebija traumatiski.

-       Lūk, kur risinājums! – nopriecājās Aleksejs.

Kā jau lietišķam cilvēkam pieklājas, Aleksejs nevilcinājās un devās realizēt savu ieceri.

Pagāja gads.

Šodien draugi jau ar skaudību aplūko Alekseja muguru. Ne jau tādēļ, ka tā vairs nesāp! Tā ir kļuvusi vienkārši skaista. Taisna, līdzena, par sevi pārliecināta mugura. Arī gaita ir izmainījusies, kļuvusi viegla un atsperīga, bet žesti – atbrīvotāki un pārliecinošāki. Pie viena jāpiebilst, ka šis kustību vieglums pozitīvi ietekmēja arī viņa biznesu, radot papildus auru un pašpārliecinātību. Katram, kurš kaut reizi ir vadījis pārrunas, ir zināms, ka pārliecība ir uzticama veiksmes pavadone. 

Interesanti ir arī tas, ka izmainījās Alekseja raksturs, tas kļuva vieglāks, bet noskaņojums – priecīgāks. Padomājiet paši, ja jūs vairākas reizes nedēļā būtu radījuši brīnumus, uz deju grīdas valsī griežot vieglītiņu deju partneri, vai jūs nejustos kā neatvairāms mačo?

Biklums attiecībās ar pretējo dzimumu, kas bija Alekseja slepenais ceļabiedrs daudzu gadu garumā, nodeva pozīcijas un pameta posteni, attiecībās ar pretējo dzimumu sniedzot viņam brīvību un vieglumu.

Un, jā, izskatās, ka lieta virzās uz to pusi, ka Aleksejs nomainīs savu vecpuiša statusu pret ģimenes cilvēka statusu. Katrā gadījumā kāzu valsi ar savu izredzēto viņš jau mēģina...

 Visi šie notikumi risinās šeit – „Dance Academy” deju zālēs. Zāles atrodas gan Imantā, gan Purvciemā, gan Ķengaragā. Tur trenējas gan bērni, gan pieaugušie, protams, dažādās grupās. Kopējs viņiem ir tikai tas, ka gan vieni, gan otri mācās tās pašas klasiskās dejas, tātad – klausās skaistu mūziku un noslīpē plastiku.

Nu, jā, protams, viņiem visiem ir skaista gaita un taisna dejotāja mugura.

Arī Jūs varat pierakstīties, atstājot pieteikumu mājas lapā http://www.danceacademy.lv/ru/zapisatsya vai zvanot pa tālr. (+371) 27754094

 

Deju skolas „Dance Academy” vadītājs
2000. gada Latvijas čempions Latīņamerikas dejās
Profesionāls deju pedagogs
Jevgeņijs Arapočkins
Bookmark and Share
Top.LV