.

Kalifornijas plastiskā ķirurga Stivena Prata derīgie padomi.

surgRedakcijas vārdā

Redakcija nav pazīstama ar Prata kungu, bet viņa padomi mums šķiet tik vienkārši, tik iedarbīgi un tik viegli pielietojami, ka mēs nolēmām dalīties tajos ar jums.

Protams, šos padomus nekādā gadījumā nedrīkst pieņemt kā vienīgo problēmu risināšanas veidu, tradicionālo medicīnu neviens nav atcēlis. Taču daktera Prata receptes ir tik garšīgas, ka noteikti nesīs labumu.

 

„Šokolādes” koka brīnumi.

chocolatePar „šokolādes koku” sauc kakao. Mēs pazīstam šo garšīgo aromātisko dzērienu jau kopš bērnības. Bet vai Jūs zināt, ka karsta kakao tase var kļūt par brīnišķīgām zālēm pret hipertoniju? Hārvarda skolas pētnieki palielījās ar satriecoši vienkāršu atklājumu!

Augsts asinsspiediens ir liela problēma gan amerikāņu, gan eiropiešu vidū. Ar vecumu šī problēma tikai pastiprinās. Taču Kunas indiāņiem, kuri apdzīvo salu grupu Panamas Karību piekrastes rajonā, tāda saslimšana kā hipertonija vispār neeksistē. Vēl vairāk, pat pēc 60 gadiem vidēji Kunas indiāņu arteriālais asinsspiediens ir ideāls - 110/70.

Iespējams, iemesls tam ir tas, ka viņi uzturā lieto mazāk sāls? Nē! Indiāņu ēdiens satur tikpat vai pat vairāk sāls kā tradicionālā amerikāņu pārtika. Iespējams, tas saistīts ar ģenētiku? Atkal – nē!

Kunas indiāņi, kuri ir pametuši salas, cieš no augsta asinsspiediena tieši tāpat, kā visi pārējie cilvēki gados. Kas gan ļauj šiem cilvēkiem uzturēt imunitāti pret hipertoniju? Kas viņiem ļauj noturēt daudz zemāku mirstību no infarkta, insulta, diabēta un vēža? Hārvarda skolas pētnieki bija pārsteigti, kad ieraudzīja iemeslu. Indiāņus no hipertonijas glābj kakao, to viņi dzer ap 5 tasēm dienā.

Kādēļ kakao? Pētījumi liecina, ka kakao flavanoli stimulē slāpekļa oksīda izstrādi cilvēka organismā, pastiprina asins pieplūdi sirdij, smadzenēm un citiem orgāniem. Vēl vairāk, pētījumi parādīja, ka kakao sķidrina asinis tieši tāpat kā zemas aspirīna devas! Taču tas vēl nav viss. Hārvarda medicīnas skolas profesors apgalvo, ka kakao var novērst artēriju nosprostošanos, sirds nepietiekamību, insultu, demenciju (locekļu trīcēšanu) un pat impotenci!

 

Kāds labums no „aligatora bumbiera”?

avokado „Aligatora bumbieris” (alligator pear) – vispārlietojams avokado nosaukums angliski runājošajās valstīs.

Vai gribat ātri samazināt holesterīnu?

Vienkārši ir jāēd guakamole (guacamole) vai jebkuru citu ēdienu, kurā ir avokado!

Lielākā daļa ekspertu veselības aizsardzības jomā, arī dietologi, Jums pateiks, ka asie meksikāņu ēdieni ir aizliegti cilvēkiem ar jebkuru holesterīna līmeni. Tikai ne dakteris Stīvens Prats! Jaunākie pētījumi parādīja, ka, apēdot avokado, var pazemināt holesterīna līmeni daudz ātrāk kā ar medikamentu palīdzību. Turklāt – bez blakus efektiem!

Viens no pētījumiem parādīja, ka jau pēc 7 dienu diētas, kas satur avokado, „sliktā” holesterīna triglicerīdu līmenis samazinās par 22%, tostarp „labā” holesterīna līmenis paaugstinājās pat par veseliem 11%. Neviens medicīnas preparāts nedod šādu efektu!

 

Garšvielas pret cukuru.

koricaLaikam gan katrā virtuvē var atrast kanēli. Taču ne katrs zina, ka ik dienas lietojot uzturā kanēli, var viegli samazināt cukura līmeni asinīs. Pievienojiet nedaudz kanēļa tostermaizei, putrai vai auzu pārslām, apkaisiet ar to ābolus. Tas būs ne tikai garšīgi, bet arī ārkārtīgi veselīgi: kanēlis dabīgā veidā samazina cukura līmeni asinīs!

Nesenie pētījumi parādīja, ka tikai 40 dienas lietojot ikdienas uzturā kanēli, pārbaudāmajiem cukura līmenis asinīs samazinājās par 29%, un tas notika bez jebkādiem preparātiem, bez izmaiņām pierastajā ikdienas uzturā, bet gan vienkārši pievienojot daudziem ēdieniem veco labo kanēli.

 

Atēnas koka eļļa jeb „šķidrais zelts”.

oliveSaskaņā ar grieķu mītiem, olīvkoku ir radījusi Atēna Pallāda. Ir zināms, ka mežonīgās olīvas cilvēks ir lietojis jau sensenos laikos. Homērs sauca olīveļu par „šķidro zeltu”.

Neticiet tam, ka vēzis tiek mantots. Neticiet tam, ka vēža profilaksei ir jālieto mazāk tauku. Runa nav par visiem taukiem. Mēs runājam par olīveļļu. Saskaņā ar daktera Stīvena Prata rekomendāciju, šim produktam noteikti ir jābūt jūsu ēdienkartē, turklāt, jo vairāk, jo labāk. Galu galā olīveļļa ir Vidusjūras diētas pamatu pamats. Pēc statistikas datiem saslimstību skaits ar vēzi Spānijā, Grieķijā un citās Vidusjūras zemēs ir daudz zemāks kā, teiksim, ASV. Pētījumi arī parādīja, ka olīveļļa ne tikai atvaira saslimšanu ar vēzi, bet arī novērš jau esošo vēža šūnu augšanu! Tas viss ir tādēļ, ka olīveļa – šķidrais zelts - satur lielu daudzumu nepiesātināto taukskābju, sauktu par oleīnskābi.

 

 

„Zelta āboli” vīriešu veselībai.

tomatoesTomātu nosaukums cēlies no itāļu vārda «pomo d'oro» - „zelta ābols”.

Interesanti, ka savu nosaukumu šī oga, jā, tik tiešām oga, ieguva, jau atbraucot uz Eiropu. Šī brīnumainā produkta dzimtene ir Dienvidamerika, un acteki to dēvēja „tomatiļ”. Francūži šo vārdu pārveidoja par „tomate”.

Bet lieta ir tāda, ka tomāti aizstāv vīriešu lepnumu. Tie satur spēcīgu antioksidantu calledlycopene, kurš, kā bija pierādīts, samazina risku saslimt ar atsevišķiem vēža veidiem, tostarp ar prostatas vēzi. Vēl 1995. gadā Hārvardas pētījumu laikā bija atklāts, ka no 48 tūkstošiem apjautāto vīriešu, tiem, kuri nedēļas laikā apēda 10 un vairāk tomātu, prostatas vēzis tika konstatēts par 30% retāk kā tiem, kuri tomātus neēda. Vēl vairāk, tomātu iekļaušana ēdienkartē divreiz palēnināja jau esošo saslimšanu.

 

Vēl viena oga vīriešiem.

arbuz
Ko lai dara tie, kuri kategoriski atsakās ēst tomātus? Dakteris Stīvens Prats atradis izeju. Viņš iesaka arbūzu! Arbūzos ir pat vēl vairāk antioksidanta calledlycopene nekā tomātos. Arī vienā reizē var apēst daudz vairāk arbūza nekā tomātu, tikai arbūzi ir jāēd vairākas reizes nedēļā. Bet ko tik neizdarīsi vīrieša veselības labad!

 

 

Liels labums no mazām kāpostgalviņām

brokkoliJūs, protams, uzminējāt, runa ir par brokoļiem. Šoreiz sakarā ar čūlām. Laiku pa laikam 25% amerikāņu cieš no čūlu saslimšanām. Lai tiktu vaļā no čūlām, lielākā daļa no viņiem lieto dažnedažādas zāles, piemēram, tādas kā antibiotikas vai amoksiciklīns.

Diezgan parastas lietas, pareizi? Nepareizi!

Amoksiciklīns var izraisīt nevēlamas blakusparādības, tādas kā drudzis, slikta dūša, sāpes vēderā, diareja, galvassāpes vai pat tāds pretīgs stāvoklis, kuru sauc „mataina mēle”! Bez tā, ka tas ir, maigi izsakoties, ārkārtēji nepatīkama sajūta, - iedomājieties tik vienlaicīgi diareju un „matainu mēli” – tas turklāt ir arī dārgi. Pēc Amerikas Slimību kontroles un profilakses centra ziņām, čūlas ārstēšana ar antibiotikām divu triju nedēļu laikā var maksāt vairāk nekā 1000 dolāru!

Bet eksistē nesalīdzināmi veselīgāks, pilnīgi dabīgs problēmas risināšanas veids, turklāt bez blakusparādībām. „Ēdiet brokoļus,” saka dakteris Prats. Viss saistīts ar to, ka brokoļi satur ļoti spēcīgu komponentu sulforafanu, kurš pilnībā iznīcina H.pylori baktērijas, kuras ir vairuma čūlu izraisītājas. Ja jūs vismaz vienu reizi dienā ēdīsiet brokoļus mēneša laikā, jūs ne tikai uzlabosiet veselību, bet arī ietaupīsiet krietni daudz naudas.

 

Bookmark and Share
Top.LV