.

Roku pirkstu masāža - NOGURUMS UN SPRIEDZE

101731041 large content bezimeni4Ikdienas steigā mēs bieži vien nepievēršam uzmanību pastāvīgam nogurumam un spriedzei. Taču pat viselementārākā roku pirkstu masāža spēj mums ne tikai atdot možumu, bet arī pacelt noskaņojumu. Pamēģiniet tieši tagad veltīt sev dažas minūtes.

Pirkstus un arī plaukstas ieteicams masēt jebkurā brīvā brīdī, it īpaši tad, ja rokas ir aukstas vai nosvīdušas. Lieta tāda, ka saskaņā ar Tibetas medicīnu, roku pirkstu zonas un plaukstu punkti ir  savdabīgi veselības logi. Katrs pirksts atbild par savu orgānu, un pateicoties šādai masāžai notiek visa organisma atveseļošana.

  • Īkšķis atspoguļo plaušu, bronhu (ir tieša enerģētiskā saikne ar bronhu plaušu sistēmu, tādēļ šī pirksta masāža ir veselīga šīs sistēmas iekaisuma un alerģiju saslimšanu gadījumā, tādu kā angīna, rinīts, bronhiālā astma ) un aknu stāvokli. Masējot īkšķi, var mīkstināt vai  pat novērst jebkuras klepus lēkmes.
  • Rādītājpirksts tieši noraida signālus visa gremošanas trakta rajonā. Rādītājpirksta masāža ļauj mīkstināt kuņģa zarnu trakta darbības funkcionālos traucējumus, piemēram, aizcietējumus, ualabo emocionālo stāvokli, mīkstina stresa reakcijas, tam ir sāpju remdējoša iedarbība sāpju gadījumā (roku un pirkstu sāpes, un pat zobu sāpes).
  • Vidējam pirkstam ir dialogs ar visu asinsrites sistēmu. Vidējā pirksta masāža uzlabo stāvokli hipotoniskā tipa neirocirkulārās distonijas gadījumā, bet dažkārt novērš hiperadrenāla paroksismu rašanos, kas ir raksturīgi šīm saslimšanām.
  • Zeltneša masāža palīdz tikt galā ar neirotiskām lēkmēm, stresiem un sliktu garastāvokli. To labi pielietot asinsvadu spazmu, paaugstināta arteriālā asinsspiediena, bezspēka, nogurušu acu un locītavu sāpju gadījumā.
  • Mazais pirkstiņš ir saistīts ar tievo zarnu. Masējot to, var izvairīties no hroniskiem aizcietējumiem.   Mazā pirkstiņa masāžu pielieto sirdsdarbības funkcionāliem darbības traucējumiem, tādiem kā kardialģija, neirotiskas izcelsmes sirdsklauves, neiralģijas, dzirdes pasliktināšanās, tievās zarnas darbības traucējumi.

101738954 large original67

  • Pašā plaukstas vidū atrodas aktivitātes punkts. Uzspiežot uz tā, var novērst sirdsklauves un nogurumu, atgūt možumu un priecīgu noskaņojumu.

Plaukstu masāža ir laba tajā ziņā, ka to var veikt visur un jebkurā laikā – sēžot vai guļot dīvānā, guļot vannā vai lasot avīzi.

 101731043 large shemasudjok

Sākumā vajag vienkārši minūti paberzēt plaukstas apļveida kustībām, tā, it kā tās ieziepētu. Roku temperatūra paaugstināsies un rokas sasils. Pēc tam vajag enerģiski izmīcīt locītavas.

  • Strauji un ātri saspiest pirkstus dūrē un tad lēnām atlaist. To dara 10 reizes.
  • Lēnām saspiest saspringtus pirkstus dūrē un ātri atlaist tos “vēdeklī” 10 reizes.

Pēc tam masē katru pirkstu no pirkstu galiņa līdz pamatnei, to dara no visām pusēm. Īpaša uzmanība ir jāpievērš to orgānu zonām, kuri rada uztraukumu.

 Pirkstu masāžu veic ar otras rokas īkšķi, rādītājpirkstu un vidējo pirkstu virzienā no naga uz plaukstas locītavu un atpakaļ, izmantojot glāstošas kustības, pēc tam berzēšanu un mīcīšanu līdz masējamais pirksts ir labi sasilis un tiek sasniegts tas efekts, kuru paredz šī procedūra.   

Bookmark and Share
Top.LV