.

Cukurs ir iemesls nogurumam

sahar1Tiek uzskatīts, ka visefektīgākais veids, kā pacelt garastāvokli un iziet no depresijas, ir saldumu lietošana. Saskaņā ar statistikas datiem, pēdējā laikā cukura patērēšanas līmenis ir ļoti strauji pieaudzis, piemēram pēdējo 50 gadu laikā tas ir audzis divas reizes.

Tomēr saskaņā ar pēdējo pētījumu rezultātiem, šokolādes un citu saldumu lietošana ne tikai neuzlabo noskaņojumu, bet tieši otrādi, iegremdē mūs depresijas stāvoklī.

Jau 50. gados pazīstamais zinātnieks L.Rons Habards eksperimentēja un pētīja enerģijas jomu, un izdarīja diezgan neparastus secinājumus. Pēc viņa vārdiem tikai pirmajā acumirklī liekas, ka cukurs bagātina cilvēku ar enerģiju. Proti, cukurs, kuru mēs lietojam, aizvieto to cukuru, kuru izstrādā mūsu organisms. Zinātnieks arī uzskatīja, ka alkohols līdzīgi kā cukurs mums atņem enerģiju. Tas nozīmē, ka pārmērīga cukura un citu ogļhidrātu lietošana ir iemesls mūsu nogurumam.
Zinātnieks iesaka enerģijas palielināšanai uzturā vairāk lietot olbaltumvielas.

Gribam arī atgādināt, ka tieši L.Ronam Habardam pieder atklājums, ka toksīnus no mūsu organisma palīdz ievadīt vitamīns B3. Viņš pierādīja, ka šīs vērtīgās vielas lietošana pat ļoti lielos daudzumos mūsu organismam ir absolūti nekaitīga. 

Bookmark and Share
Top.LV